kultūra un izklaide

Mārtiņš Kalita norāda uz nepieciešamību biežāk veidot tādas filmu programmas kā uz valsts simtgadi

Latvijas simtgadi svinēt un līdzīgas programmas kā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” veidot varētu ik pēc pieciem gadiem, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas teātra aktieris un galvenās lomas atveidotājs vēsturiskajā krimināldrāmā “1906” Mārtiņš Kalita.

Aktieris pauda bažas par mākslinieku nodarbinātību pēc projekta beigām.

Šis bija bums, kura laikā pēkšņi ievajadzējās tik daudz jomas profesionāļu, taču simtgade beidzās, un tagad viņi var kūkot tālāk – iet atpakaļ uz fabrikām un rūpnīcām,” sacīja Liepājas teātra aktieris. “Tā ir vērtība, ko nevajadzētu pazaudēt.”

Mārtiņš Kalita, Liepājas teātra aktieris

Projektu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” Kalita vērtē pozitīvi, turklāt kino, viņaprāt, ir arī laba platforma vēstures faktu aplūkošanai un izglītošanai.

Tās [filmas] no jauna iedod faktus, citādi vēsture kļūst par tādu aizmirstu leģendu,” sacīja Kalita. “Veidojot filmu, esi spiests būt godīgs attiecībā pret vēstures faktiem.

Vienlaikus gan aktieris nenoliedza arī režisoru brīvās interpretācijas iespējas.

Kā ziņots, pēdējā no spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” – režisora Gata Šmita krimināldrāma “1906” – pirmizrādi piedzīvos 2019.gada 15.martā.

Galvenās lomas filmā atveido Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš, nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un citi.

Kopā ar profesionāliem aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.

Categories: kultūra un izklaide

Tagged as: , , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.