ekonomika

“YouTube” ir lielākā izglītības iestāde pasaulē

Visās lielākajās universtitātēs pasaulē aktuālākā tendence ir mācību satura pārlikšana modernākās formās jeb digitalizācija, intervijā “Rietumu radio” sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Ivars Svilāns.

Nedaudz vulgarizējot tendences augstākajā izglītībā, var teikt, ka “YouTube” šobrīd ir lielākā augstākās izglītības iestāde pasaulē,” sacīja Svilāns.

Ivars Svilāns, RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors

Viņš norādīja, ka uz to koncentrēties būtu vēlams arī Latvijas augstākās izglītības vidē, un patlaban arī RTU sākta vērienīga mācību satura digitalizācija.

Jaunieši pamatlietas arvien vairāk vēlas apgūt digitālā veidā, “nevis klausoties profesora, visnotaļ cienījamu, bet vien atstāstījumu klātienē”, sacīja Svilāns. “Tas ir ļoti dārgi – atkārtot lietas, kurām nav pievienotās vērtības.”

Pēc viņa sacītā, patlaban notiek mācīšanās paradumu maiņa un “lekciju kurss vienreiz labi jānofilmē, jāpadara digitāls, jāpievieno animācijas un jāpadara pēc iespējas kompaktāks”, sacīja Svilāns, skaidrojot, ka lekcijām būtu jāilgst “nevis 2 reiz pa 45 minūtēm, bet pa 10 vai 20 minūtēm”.

Pēc vielas apgūšanas, students dosies uz augstskolu, strādās grupā ar doktorantiem, profesoriem, arī citu augstskolu un novirzienu studentiem, jau radot ko praktisku laboratorijas darbos,” sacīja Svilāns, piebilstot, ka “tādējādi students jau specializēsies kādā jomā, kurā radīs jaunas vērtības”.

Tā ir tā nākotne, kas šobrīd nāk,” sacīja Svilāns.