ekonomika

Sesks: VARAM ierosinājums apturēt plānošanas dokumentu izstrādi pašvaldībās apdraud attīstību visos reģionos

Valsts sekretāru sanāksmē 18. jūlijā izsludināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iesniegtie grozījumi Teritorijas attīstības plānošanas likumā, ar kuriem paredzēts noteikt, ka pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentus izstrādā un apstiprina pēc 2021. gada pašvaldību vēlēšanām.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos, ilggadējs Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) intervijā “Rietumu radio” sacīja, ka grozījumi likumā, kas paredz aizliegt pašvaldībām izstrādāt un apstiprināt jebkādus plānošanas dokumentus, nopietni apdraud pašvaldību spēju sagatavoties nākamajam Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu periodam, kas sāksies no 2021.gada, un piesaistīt pilsētas konkurētspējas uzlabošanai nepieciešamo finansējumu.

“Pieteiktie grozījumi Teritorijas attīstības plānošanas likumā ir tuvredzīgi un apdraud ilgtermiņa attīstības iespējas visos Latvijas reģionos,” sacīja Sesks.

Sesks aicināja Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) rūpīgi izvērtēt iniciatīvas tālākās sekas, kas, viņaprāt, bremzēs visas Latvijas attīstību.

Politiķi iepriekš norādījuši uz nepieciešamību mazināt nevienlīdzību, tomēr Sesks uzskata, ka minētie grozījumi ir pretrunā ar izvirzīto mērķi. Viņš pauda nostāju, ka grozījumi Teritorijas attīstības plānošanas likumā nevienlīdzību Latvijas sabiedrībā ietekmēs negatīvi.

“Gan Liepājā, gan citās pašvaldībās pēdējos gadus attīstība ir bijusi iespējama lielākoties pateicoties veiksmīgai ES finansējuma piesaistīšanai, taču šajā situācijā pašvaldībām tiks sasietas rokas,” sacīja ilggadējais Liepājas mērs.

“Būs jānoskatās, kā reģioni kļūst arvien nīkuļojošāki, bet Rīga kā galvaspilsēta akumulēs visus resursus. Pašvaldības tiek noliktas tādā kā gaidīšanas režīmā, bet ekonomiskie procesi jau neko negaida un turpinās ar vai bez mums,” sacīja Sesks.

Tāpat, Sesks arī atklāja, ka nosūtījis oficiālu vēstuli VARAM ar iebildumiem par izsludinātajiem grozījumiem, piedāvājot neliegt pašvaldībām attīstības plānošanas dokumentu izstrādi, vienlaikus, to apstiprināšanu atstājot pēc jaunās administratīvi teritoriālās reformas pieņemšanas.