sabiedrība

Sesks parlamenta rīcību mediķu atalgojuma jautājumā sauc par “tiesisko nihilismu”

Parlamenta rīcība pret Latvijas ārstiem bijusi nekorekta, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).

“Vienā brīdī pieņemot likumu, ka ārstiem palielinās darba samaksu un piešķirs attiecīgu finansējumu, un otrā brīdī tomēr šis finansējums netiek dots, tas ir tāds tiesiskais nihilisms,” sacīja Sesks, piebilstot, ka “šī acīmredzot nav vienīgā lieta, par ko iedzīvotāji ir sašutuši”.

Sesks gan norādīja, ka vēl nav parakstījies par Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanu, tomēr seko līdzi notiekošajam un “vērtē situāciju”, tostarp arī gaida ārstu reakciju uz parlamenta lēmumu.

“Ja mēs vērojam Saeimas sēdes, redzam ar kādām skaļām uzstāšanām un rupjībām Saeimas deputāti viens pret otru izturas,” sacīja Sesks. “Kādreiz teica, ka Saeima ir sabiedrības spogulis. Man par to ir liels jautājums, vai tiešām mūsu Saeima raksturo Latvijas sabiedrības šodienas intelektuālo līmeni un domāšanu.”

Ilggadējais Liepājas mērs arī uzsver, ka pagājušajās vēlēšanās daudzas partijas solīja sabiedrībai “ausij tīkamas lietas”, tomēr patlaban nav redzams, ka tās realizētos.

“Tas ir tāds vairāksolīšanas stāsts – ja es vairāk solīšu, tad mani ievēlēs Saeimā, un tad es tur būšu, bet jautājums jau nav par būšanu Saeimā. Jautājums ir par strādāšanu Latvijas tautas labā,” uzsvēra Sesks.

Kā ziņots, Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro, lai gan pērn šī pati Saeima bija lēmusi mediķu algu celšanai 2020.gadā atvēlēt 120 miljonus eiro.

Neatbalstot mediķiem iepriekš doto solījumu neturēšanu, no politiskā spēka “Jaunā Vienotība” (JV) nolēmis izstāties iepriekšējā Saeimas sasaukumā uz laiku par deputātu strādājušais neiroķirurgs Renārs Putniņš, kurš vēlāk bija arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ārštata padomnieks.

Categories: sabiedrība

Tagged as: ,