kultūra un izklaide

Bartkeviča: Kultūras pasākumu apmeklētāji kļūst izvēlīgāki

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” visvairāk apmeklētie ir latviešu mākslinieku koncerti, vienlaikus, tikpat saistoši klausītājiem ir koncerti ar neredzētu un nedzirdētu mākslinieku uzstāšanos, intervijā “Rietumu radio” sacīja koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

„Dzīvojot šajā globālajā laikmetā, kad izvēles iespējas ir plašas, klausītājs kļuvis izvēlīgāks, grib atklāt aizvien jaunas šķautnes un perspektīvas,” sacīja Bartkeviča. „Arī Liepājā klausītājs ir prasīgs.”

Viņa arī norāda, ka, attīstoties modernajām tehnoloģijām, mākslinieki izmanto elektroniku vai vizuālos efektus, līdz ar ko par vienkāršu koncertu, kādi tie bija pirms vairākiem gadiem, grūti pat runāt.

“Šobrīd koncertuzvedums ir kā multipriekšnesums,” sacīja Bartkeviča. “Robežas, tostarp ģeogrāfiskās, pēdējā laikā jūtamas aizvien mazāk, satiekas dažādas kultūras. Tā iepazīstinām ar dažādām kultūrām, bagātinām sevi.”

“Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja stāsta, ka vēlas, lai koncertzālē būtu pārstāvēti dažādi žanri – gan senā, gan laikmetīgā mūzika, gan romantiskā mūzika un citi.

“Virsuzdevums ir rūpēties, lai būtu dažādība un daudzkrāsainība, lai katrs klausītājs atrod sev piemērotāko. Pasaules plašums un arī ekstravagance šajos projektos ir pamatkritēriji,” stāsta Bartkeviča. “Veidojot repertuāru galvenokārt vērtēju citu koncertzāļu pieredzi, kādus māksliniekus viņi aicina, kādas koncertsērijas veido. Ļoti daudz lasu, klausos, iedziļinos, meklēju. Tāpat, koncertzālē diskutējam, kurā virzienā doties.”

Arī mākslinieku aģenti paši meklē iespējas uzstāties “Lielajā dzintarā”, sacīja Bartkeviča. “Esam iezīmējušies pasaules kartē.”

Viņasprāt, ļoti svarīgu lomu koncertzāles repertuārā ieņem koncertsērija “Pasaule Lielajā dzintarā”.

“Šī sērija izceļas ar augstas klases ekselentiem māksliniekiem no dažādām valstīm un dažādiem žanriem,” sacīja Bartkeviča. “Iespējams, tie ir Latvijā ne vienmēr zināmi vārdi, bet kurus noteikti vērts atklāt, jo pie mums brauc klausītāji arī no Rīgas un citiem reģioniem.”

2019. gadā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notikuši aptuveni 220 dažādi pasākumi, un koncertzāli apmeklējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, “Rietumu radio” informēja koncertzālē.

Categories: kultūra un izklaide

Tagged as: