sabiedrība

Bērnu ārstēšanu piedāvā piesaistīt zobārstu sertifikācijai

Bērnu zobārstu pieejamības problēmas varētu tikt risinātas, bērnu ārstēšanu piesaistot zobārstu sertifikācijai, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Lielo pilsētu asociācija trešdien, 5. februārī, tikās ar Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško, un kā viens no bērnu zobārstu pieejamības problēmu risinājumiem tika piedāvāts, ka zobārsta sertifikāts tiktu atjaunots tikai tādā gadījumā, ja tiks noslēgts līgums par bērnu ārstēšanu, sacīja Vilnītis.

“Liepājā netrūkst zobārstu. Problēma ir tā, ka privātprakses neslēdz līgumus par bērnu ārstēšanu,” sacīja Vilnītis. “Šī problēma ir ne tikai Liepājā, bet visās lielajās pilsētās. Līdz šim pie problēmas strādāts bez sekmēm, ir jauns redzējums.”

Vilnītis šādu iniciatīvu vērtē kā labu, tomēr, viņaprāt, šķērslis ieceres īstenošanā ministrijai būs smagas sarunas ar Zobārstu asociāciju.

“Visticamāk, asociācija aizstāvēs zobārstus, taču Liepājas gadījumā pie pietiekama zobārstu skaita šī iniciatīva varētu problēmu atrisināt,” sacīja Vilnītis.

Liepājas domes priekšsēdētājs intervijā “Rietumu radio” norādīja arī uz prognozējamu ģimenes ārstu trūkumu nākotnē.

“Liepājā ievērojama daļa ģimenes ārstu ir vecumā virs 60 gadiem, un var izveidoties situācija, ka nebūs jaunās maiņas,” sacīja Vilnītis. “Vērsām uzmanību, ka problēmas radīsies saistībā ar to, ka ģimenes ārstiem nākotnē plānots palielināt rezidentūru no trim uz četriem gadiem.”

Categories: sabiedrība

Tagged as: