ekonomika

Liepājā pieprasījums pēc pašvaldības līdzfinansējuma konkursos pārsniedz piedāvājumu

Liepājā patlaban aktuāli vairāki projektu konkursi pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai, kas veicina iekšpagalmu un kultūrvēsturisko ēku sakārtošanu, kā arī caur nevalstiskajām organizācijām atbalstīt dažādas iedzīvotāju grupas. Vienlaikus, pieprasījums pēc līdzfinansējuma pārsniedz piedāvājumu, intervijā „Rietumu radio” pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

„Sākums dalībai konkursos bija bikls,” atzīst Vilnītis. „Šobrīd konkursos piesakās daudz vairāk gribētāju nekā ir iespēja finansiāli atbalstīt. Manuprāt, tas ir labi, jo var atlasīt labākos no labākajiem.”

Iekšpagalmu labiekārtošanas līdzfinansējuma konkursā prioritāte ir un būs labas kaimiņattiecības – gadījumi, kad apvienojas vairākas daudzdzīvokļu mājas: „Tā ir gan resursu taupīšana, gan loģika.”

Līdzīgi pēc Liepājas mēra teiktā ir ar citiem konkursiem, piemēram, Nevalstisko organizāciju līdzfinansēšanu.

„Liepājā ir ļoti daudz šo organizāciju, un viņu sniegtie pakalpojumi ir atšķirīgi un ļoti nepieciešami,” sacīja Vilnītis. “Piemēram, paliatīvā aprūpe, kas ir unikāla. Ir vēl daudzas sfēras, unn man prieks, ka caur šo konkursu varam atbalstīt organizācijas – Neredzīgo biedrību, Diabēta biedrību un citas, kas palīdz cilvēkiem, kurus vieno konkrētas problēmas.”

Vilnītis pauda cerību, ka nākotnē tiktu sakārtotas visas vēsturiskās ēkas pilsētā, taču nereti problēmas ir arī ar padomju laikā celto ēku stāvokli.

„Vizuāli, protams, izceļas rekonstruētās mājas, taču svarīgi arī sakārtot jumtus, jo plakanie jumti nereti ir sliktā stāvoklī. Un to sakārtošanā palīdz pašvaldība,” sacīja Vilnītis, atgādinot situāciju pirms vairākiem gadiem, kad pašvaldība līdzfinansēja daudzdzīvokļu mājas jumta remontu slimnīcas rajonā, lai netiktu apdraudēta iedzīvotāju drošība.

„Kad tiek veikta mājas siltināšana, tiek padomāts arī par konstrukciju drošību,” uzsver Vilnītis. „Tāpat tiek sakārtota apkures sistēma, katram iedzīvotājam dodot iespēju būt komfortā un vienlaikus ekonomēt – maksāt par patērēto.”

Viņaprāt, Liepājā situācija, salīdzinājumā ar daudzām citām Latvijas pilsētām, ir labāka.

„Lielākā daļa daudzdzīvokļu ēku ir sakārtotas. Mums problēma ir cita – pietrūkst jaunu sērijveida dzīvokļu,” sacīja Vilnītis, piebilstot, ka tas ir pašvaldības izaicinājums turpmākajiem gadiem. „Iestrādes jau ir. Ir gan idejas, gan zeme. Piedāvāsim attīstītājiem vietu, kur būvēt modernus dzīvokļus.”

Ar informāciju par aktuālajiem līdzfinansējuma konkursiem iespējams iepazīties pašvaldības mājaslapā: https://www.liepaja.lv/aktuali/aktualie-lidzfinansejuma-konkursi/