kultūra un izklaide

Liepājā arvien lielāku popularitāti gūst džeza mūzika

Liepājā pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gūst džeza mūzika. Mūziķi paši raujas šurp ne vien tāpēc, ka viņiem tīk uzstāties vēju pilsētā, bet arī atsaucīgās publikas dēļ, intervijā „Rietumu radio” pastāstīja trompetists Jānis Ivuškāns.

Viena no vietām, kur Liepājā regulāri ļauties džeza mūzikas valdzinājumam, ir restorāns “Hot Potato”, kas atrodas Jāņa ielā 1.

“Džema sesijas var rīkot jebkur. Galvenais, lai ir laba mūzika un klausītājs,” stāsta Ivuškāns. “Restorānā “Hot Potato” šim mūzikas žanram ir fantastiska vide un kolosāla attieksme no īpašnieku un personāla puses.”

Pēc trompetista novērojumiem, lielākoties džema sesijas “Hot Potato” apmeklē “sava publika”, taču ir reizes, kad nejauši vakariņotāji, noklausījušies sesiju, kļūst par pastāvīgiem klausītājiem nākotnē.

“Ir reizes, kad konkrēts mākslinieks piesaista papildus interesentus, bet uz junioru džemu, ko rīkojam vienreiz mēnesī svētdienās, ierodas ļoti daudz vecāku, omītes, arī draugi,” stāsta Ivuškāns.

Patlaban džema sesijas saplānotas jau līdz jūnijam, atklāj Ivuškāns. Četras svētdienas būs atvēlētas jauniešiem, tāpat viesosies dziedātāja Santa Šillere, komponisti Kriss Seržants un Edgars Cīrulis un citi.

“Nupat jau sākam strādāt pie plāna vasarai. Mūziķi zvana un raksta, viņi grib uzstāties Liepājā, grib iepriecināt Liepājas publiku,” stāsta Ivuškāns.

Nākamā džema sesija notiks otrdien, 11. februārī, ar apvienību “Jauns kvartets”.

“Grupa ir no Ventspils, un tās sastāvā ir Ventspils bigbenda vadītājs Renārs Lācis un ģitārists Ģirts Celmiņš, ar kuru kopā bieži uzstājos es un kurš Liepājā jau ir pazīstams,” sacīja Ivuškāns.

Savukārt 25. februārī uzstāsies grupa “Sitting Horns”.

“Mājvieta viņiem ir Nīderlande. Viens no grupas dalībniekiem ir Magnuss Bauģis, ar kuru kopā es mācījos Ventspils mūzikas skolā,” stāsta Ivuškāns. “Magnuss, kurš pēc skolas devās uz Nīderlandi, izglītoties turpina tur. Viņš ir trompetists, bet klausītājam šī sesija būs mazliet neierasta, jo grupa ir eksperimentāla. Domāju, ka šis koncerts būs interesants ikvienam.”

Categories: kultūra un izklaide

Tagged as: ,