kultūra un izklaide

AUDIO: “Lielā dzintara balss” – Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas.

2020. gada 11. februāra raidījums.
Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas / Pasaule Lielajā dzintarā (Spānija) 21. martā
Raidījums tapis sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Spānijas dienvidos ir teiciens: „Kas runā par ģitāru, tas runā par Andalūziju”. Spāņi uzskata, ka tieši ģitāra ir flamenko iedvesmas avots. Ģitāristam ir jābūt improvizācijas meistaram, un panākumi ir atkarīgi tieši no viņa spēles.

“Lielajā dzintarā” flamenko maģiju uzburs divi izcili ģitāras meistari, kuru spēli krāšņos kaismīgi dziedātāji un “ugunīgi” dejotāji no flamenko dzimtenes Seviljas Spānijā. Koncertā publika sajutīs spēcīgo Andalūzijas vasaras svelmi, izstaigās tās skaistos baltos ciematus un iepazīs gan andalūziešu cilvēku radīto prieku, gan sāpes.

Visus sešus flamenko māksliniekus apvieno “Antonio Andrade Flamenco Company” – Seviljā radīts ansamblis, kurš pirms 18 gadiem sevi pieteica kā liela formāta flamenko balets. Kopš tā laika grupu visspilgtāk raksturo tieši flamenko tradīcijā sakņota andalūziešu deja.

Kompānijas līderis ir pasaulslavenais flamenko ģitārists Antonio Andrade, kurš savā ilgstošajā starptautiskajā karjerā ir izveidojis neskaitāmus flamenko dejas uzvedumus. Koncertā īpaši Liepājai veidotajā programmā sadarbībā ar savu skatuves partneri, ģitāristu Migelu Sotelo viņš demonstrēs flamenko ģitāras krāšņo daudzveidību un bagātīgās muzikālās intonācijas.

Ģitārists atklāj: “Kamēr ar vienu ģitāru var sasniegt debesis, ar divām – Visumu”. Ar savu tradicionālo un ļoti personisko ģitārspēles stilu Andrade sasniedz klausītājus tieši tur, kur mājo flamenko – cilvēku sirdīs.

“Antonio Andrade Flamenco Company” līdzdibinātāja ir pieredzes bagātā, karstasinīgā flamenko dejotāja Ursula Moreno no Malagas, kura “Lielā dzintara” skatuvi dalīs ar spilgto flamenko dejas profesionāli Hosē Galvanju.

Pasaulei Moreno sevi pierādījusi gan kā nepārspējamu flamenko dīvu, gan horeogrāfi, māksliniecisko vadītāju un flamenko tradīcijas tālāknesēju. Spāņu laikraksts “El Mundo” norādījis: “Ar Ursulu Moreno flamenko nākotne ir drošās rokās!”

Mākslinieki:
Antonio Andrade (Antonio Andrade), ģitāra
Migels Sotelo (Miguel Sotelo), ģitāra
Ursula Moreno (Úrsula Moreno), deja
Hosē Galvanjs (José Galvañ), deja
Pablo Oliva (Pablo Oliva), vokāls
Sonja Kortesa (Sonia Cortés), vokāls

Categories: kultūra un izklaide

Tagged as: ,