sabiedrība

Goda liepājnieka titulam šogad virza Eduardu Raitu

Titula Goda liepājnieks saņemšanai šogad virza Liepājas ostas kapteini un Liepājas Jūrniecības koledžas pasniedzēju Eduardu Raitu, intervijā “Rietumu radio” atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Par Apbalvojumu komisijas lēmumu 20. februārī paredzēts lemt Liepājas domes sēdē, sacīja Ansiņš.

Raits dzimis 1940. gadā Rīgā. Un piecus gadus, no 1951. gada līdz 1956. gadam pavadījis trimdā Vidusāzijā.

Strādājis kā stūrmanis, kapteinis zvejnieku kopsaimniecība “Kursa” un Latvijas tirdzniecības flotē, un no 1991. gada bijis Liepājas ostas kapteinis. No 2016. gada strādā Liepājas Jūrniecības koledžā par profesionālās izglītības pasniedzēju.

Tālbraucējs kapteinis Eduards Raits pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ir viens no spilgtākajiem Latvijas jūrniecības pārstāvjiem, sacīja Ansiņš.

“Viņš ir devis lielu un nozīmīgu ieguldījumu Liepājas ostas attīstībā, Latvijas jūras flotes atjaunošanā un jūrniecības attīstībā Latvijā kopumā,” Apbalvojumu komisijas lēmumu skaidroja Ansiņš.

Lai gan Liepājā tolaik bija ievērojams skaits Krievijas karakuģu un kara jūrnieku, pēc 1991. gada puča izgāšanās Raits ar domubiedriem pārņēma Liepājas ostas uzraudzību savās rokās.

“Raits ar lielu pašatdevi iesaistījās Liepājas ostas sakārtošanā un pilnveidošanā. Sākot no nulles, viņš izveidoja komandu, kuru vienoja kopīgs mērķis – atjaunot ostu,” sacīja Ansiņš. “Pateicoties Raita mērķtiecībai un bezbailībai, blakus esot bruņotiem krievu karakuģiem, sāka funkcionēt pirmā atgūtā Liepājas ostas piestātne, bet jau 1991.gada nogalē ostā ienāca pirmais ārzemju kuģis.”

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2017. gada 20. oktobrī lēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Raitam piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku.

Titulu Goda liepājnieks piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Tituls izveidots 2004. gadā.

Gada un Goda liepājnieku apbalvošana gaidāma svinīgā ceremonijā, kas notiks Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā, koncertzālē “Lielais dzintars”.

Categories: sabiedrība

Tagged as: ,