sabiedrība

Liepājā lielāku uzsvaru sociālajā palīdzībā plāno likt uz medicīnas pakalpojumiem

Aizvadītajā gadā Liepājā samazinājies maznodrošināto un trūcīgo personu skaits, kā rezultātā sociālo pabalstu izmaksas samazinājušas par aptuveni 200 000 eiro, intervijā “Rietumu radio” stāsta Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Trūcīgo ģimeņu un personu skaits samazinājies par 248. Maznodrošinātās personas statuss 2019. gadā piešķirts 5437 personām, kas ir par 601 personu mazāk nekā 2018. gadā.

“Tas liecina, ka situācija kaut mazliet, bet uzlabojusies,” sacīja Ansiņš, piebilstot, ka sociālo pakalpojumu joma ik gadu ir jāpārskata, lai piemērotos apstākļiem, kādi konkrētajā brīdī liepājniekiem ir aktuāli.

Sociālais dienests ierosinājies vairāk koncentrēties uz veselības pabalstiem, lai cilvēkiem savlaicīgi būtu pieejami medicīnas pakalpojumi, sacīja Ansiņš. Tāpat ietaupītos līdzekļus paredzēts izmantot bērnu piedzimšanas pabalstu palielināšanai.

Patlaban liepājniekiem ir iespēja saņemt 26 veidu sociālos pakalpojumus un vairāk nekā 20 veidu sociālos pabalstus, sacīja Ansiņš.

“Būtisks segments, pie kā aktīvi strādājam, ir pansionāta projekts Liepājas pilsētas teritorijā,” sacīja Ansiņš. “Ceru, ka nākamajā gadā tas arī būs, jo tā ir vajadzība, ko izjūt daudz liepājnieku.”

Categories: sabiedrība

Tagged as: ,