kultūra un izklaide

AUDIO: Liepājā uzstāsies pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš

2020. gada 4. februāra raidījums.
Pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš kamerzāles sērijā “Personīgi” 23. februārī.
Raidījums top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Divdesmit četrus gadus jaunais Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Mūziķis turpina studenta gaitas Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli.

Sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Uzvarējis prestižajā “Vendome prize” pianistu konkursā Šveicē (2019), izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku “Steinway” ierakstu kompānijā. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, bet 2018. gadā – par 2. vietas ieguvēju George Enescu Starptautiskā pianistu konkursa.

Neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas.

Liepājā talantīgais pianists atskaņos savu jauno koncertprogrammu, ko veido trīs klaviermūzikas “grandi”, izcilas un savstarpēji ļoti atšķirīgas klaviersonātes.

Dzirdēsim vēlīno Franča Šūberta Lamažora opusu, ne mazāk populāro Friderika Šopēna Trešo sonāti siminorā, kā arī rumāņu komponista Džordžes Enesku Trešo sonāti, kas Latvijā tiks atskaņota pirmoreiz un būs šīs programmas īpašais numurs. Tā pārsteigs kā ar dabas skaņu imitācijām, tā tautiskajām melodijām, ugunīgiem ritmiem un fantāzijas lidojumu.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķi, lai pie kafijas tases vai atspirdzinoša dzēriena glāzes baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Programmā:

  1. daļā
    F. Šūberts – Sonāte lamažorā, D.959 (37’00)
  2. daļā
    F. Šopēns – Sonāte nr. 3 siminorā, op. 58 (25’00)
    Dž. Enesku – Sonāte nr. 3 remažorā, op. 24 (20’00) – Latvijas pirmatskaņojums