ekonomika

Linkaits šogad Liepājas ostai prognozē kravu apjoma pieauguma turpināšanos

Šī gada janvārī Liepājas ostā pārkrauti 570 400 tonnu, kas ir par 0,5% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī, un patlaban visas pazīmes liecina, ka kravu pieaugums Liepājas ostā turpināsies, intervijā “Rietumu radio” sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

“Uz Rīgas un Ventspils fona Liepāja izskatās ļoti labi,” sacīja Linkaits. “Šī osta vairāk orientējusies uz iekšzemes kravām, vairāk ir sadalījusi savu kravu portfeli dažādās sastāvdaļās, līdz ar to šeit ir nevis mīnuss, bet pluss, un visas pazīmes liecina, ka tā tas arī turpināsies.”

Kā sacīja Linkaits, kopš pagājušā gada vērojama “neiepriecinoša aina” energoresursu kravu jomā, un Rīgas un Ventspils ostas lielu savu kravu daļu bija veltījušas ogļu kravām, taču šīs kravas “iet mazumā”.

Satiksmes ministrs pauda viedokli, ka termināļiem, kuri līdz šim strādājuši ar naftas produktiem un ogļu kravām, būtu jāpadomā par citām kravu grupām.

“Tas prasa laiku, tas prasa investīcijas, lai pārstrukturētos,” sacīja Linkaits, vienlaikus uzsverot, ka Latvijas tranzīta koridors ir konkurētspējīgs. “Mēs esam ļoti konkurētspējīgi gan ar tarifiem, gan ar zināšanām, gan kontaktiem. Tas tikai viss prasa laiku, cik ātri spēsim piesaistīt jaunas kravas no Baltkrievijas un arī tālākām zemēm.”

Vienlaikus, satiksmes ministrs norāda, ka Baltkrievija patlaban plāno importēt naftu, un Latvijas uzņēmumiem tā būtu iespēja.

“Mūsu uzņēmēji līdz šim nav piedāvājuši naftas importa iespējas, bet ir termināli Rīgā, Ventspilī un arī Liepājā, kas ir spējīgi naftu importēt un piegādāt pa dzelzceļu,” sacija Linkaits.

Kā ziņots, Latvijas ostās šogad janvārī pārkrāva 4,032 miljonus tonnu kravu, kas ir par 28,8% mazāk nekā 2019.gada pirmajā mēnesī, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Rīgas ostā janvārī pārkrauti 2,13 miljoni tonnu, kas ir par 25% mazāk nekā 2019.gada pirmajā mēnesī, savukārt Ventspils ostā kravu apgrozījums janvārī veidoja 1,185 miljonus tonnu, kas ir par 42,8% mazāk.

Liepājas ostā pārkrauto kravu apjoms sasniedzis 570 400 tonnu, kas ir par 0,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Categories: ekonomika

Tagged as: ,