kultūra un izklaide

AUDIO: Rīgas Saksofonu kvartets satiekas ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu

2020. gada 25. februāra raidījums
Bahs. Grūvs. Saksofoni / kamerzāles sērija “Personīgi” 5. aprīlī
Raidījums top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Koncertprogrammā “Bahs. Grūvs. Saksofoni” pieredzes bagātais Rīgas Saksofonu kvartets satiekas ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, vienu no spilgtākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem, kurš vairākkārt nominēts arī Lielajai mūzikas balvai.

Zīmīgi, ka Latvijā šāds sastāvs uz vienas skatuves saspēlējas pirmoreiz – četru saksofonu pilnskanību papildina dažnedažādu sitaminstrumentu, tostarp marimbas, bungu un vibrofona tembri.

Daudzveidīgs ir arī mūziķu izvēlētais repertuārs – no Johana Sebastiana Baha “Angļu svītas” pārlikuma šim neierastajam ansamblim līdz 20. gadsimta avangarda meistara Jaņņa Ksenaka leģendārajam sitaminstrumentu opusam Rebonds B, ieskanas arī džeziskas noskaņas un atsauces uz dažādu tautu mūziku, un lielā intriga ir Edgara Mākena un Uģa Prauliņa jaundarbi.

Edgars Mākens popularitāti guvis kā latviešu alternatīvo grupu “Gaujarts” un “Manta” mūziķis un dziesmu autors ar bagātīgu pieredzi arī teātra mūzikas žanrā, pēdējos gados viņš pievērsies arī akadēmiskajai mūzikai un studē kompozīciju JVLMA.

Savukārt Uģis Prauliņš pazīstams kā talantīgs komponists, kurš spēlējis dažādos sastāvos no leģendārajiem septiņdesmitajiem gadiem – progresīvā roka vienībās “Salve”, “Vecās Mājas”, studentu folkloras grupā “Bizīteri”, piedalījies post-folkloras grupas “Iļģi“ ierakstos un koncertos. Par savu skaņdarbu “The Nightingale” saņēmis “Grammy” balvas nomināciju.

Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja tikties ar mūziķi, lai pie kafijas tases vai atspirdzinoša dzēriena glāzes baudītu sarunas neformālā gaisotnē.

Programmā: Johans Sebastians Bahs, Jannis Ksenakis, Edgars Mākens, Giljermo Lago u.c.