Apavu taupītāja dienasgrāmata

Apavu taupītāja dienasgrāmata, 4. sērija

Apavu taupītāja dienasgrāmata
4. sērija – 24. marts
lasa: Dzintars Hmieļevskis

(dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”)

Man ir radušās aizdomas, ka valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, izmantojot iespēju, attālināti, no mājām, pasākusi strādāt arī Saule.

Savā saziņas platformā ar sabiedrību tā ieslēgusi statusu “Aktīva”, lai radītu iespaidu par cītīgu darbošanos, taču patiesībā nodarbojas ar sazin ko. Kaut kāds darba apjoma minimums jau tiek paveikts, un dienas gaišākas kļūst, taču siltuma kā nav, tā nav.

Tā vietā, lai sadotos rokās ar sabiedrību… nē, tas nebūs īsti pareizi, jo šobrīd sadoties rokās drīkst vien ar paša mājsaimniecībā dzīvojošo kaķi. Tātad, tā vietā, lai solidarizētos ar sabiedrību un uzsildītu pavasari, mēs šajā grūtajā laikā varam rēķināties, ka maksa par apkuri martā būs lielāks nekā par janvāri vai decembri.

Varbūt Saule nolēmusi mazliet atvēsināt sakarsušos prātus? Ej un saproti, ko šī ar to ir domājusi. Tikpat labi iespējams, ka tie ir kaut kādi pārprasti ārstu ieteikumi par distancēšanos.

Lai vai kā, gaisā pavasaris tomēr ir jaušams, un siltumu mīlošākajiem pilsētas iedzīvotājiem izdodas atrast pa kādai aizvēja piesaulītei. Arī vēlas pēcpusdienas pastaigas vairs nav nemaz tik stindzinošas. Gandrīz jāizmanto un jāizbauda, kamēr vēl iepriekš minētā persona nav nolēmusi atdot parādu un uzcepināt mūs visus līdz +30 grādiem… vai kamēr iepriekš neminētas personas nav aizliegušas iziet uz ielas vispār.

Manā rīcībā nav precīzas informācijas, kāda situācija ar drūzmēšanos patlaban ir tādā pilsētā kā Rīga, taču Liepājā ieteikumus par fizisko distancēšanos bez problēmām varu ievērot arī, pastaigājoties kaut pa pašu pilsētas centru. Cilvēku gandrīz nav, līdz ar to neredzu iemesla sēdēt mājās un izolēties no sabiedrības, ja visa sabiedrība jau iepriekš ir nolēmusi izolēties no manis un sēž mājās.

Visi gan nesēž. Pie kādas spēļu zāles durvīm viens nenosakāma vecuma vīrietis rausta durvis un mēģina ieglūnēt pa aptumšotajiem logiem. Tad atkal parausta durvis, cerībā, ka pietiekami enerģiski izteikta necenzētu vārdu kombinācija būs likusi tām atvērties. Nekā. Nav te nekāda arābu pasaka. Sūri-grūti nopelnītā nauda būs jātērē kaut kur citur.

Tikmēr mans 10 tūkstošu soļu izaicinājums vairāk vai mazāk veiksmīgi izturējis jau sešas dienas, vidējam soļu skaitam dienā šajā laikā sasniedzot vairāk nekā vienpadsmit ar pusi tūkstošus. Nav slikti, ņemot vērā, ka iepriekš nostaigātie attālumi bija uz pusi mazāki, un vēl mazliet.

Jauna rotaļlieta, neliels pamudinājums no malas, un viss notiek.

Tiesa, ja man šis pulkstenis būtu uz palikšanu, ļoti iespējams, ka esošo silikona siksniņu nomainītu pret ādas. Šāda iespēja pastāv, kaut arī ražotājs to nepiedāvā.

Ja es nodarbotos ar peldēšanu, šis materiāls būtu ļoti piemērots attiecīgo sportisko aktivitāšu uzskaitīšanai – ādas siksniņa, saprotams, ātri sabojātos, – tomēr, ja atceraties, mana pamata interese par rokaspulksteni bija vēlme garlaicīgos pasākumos diskrēti ielūkoties laika ritējumā atbilstoši SI jeb starptautiskajai mērvienību sistēmai… tikpat labi iespējams, ka gluži vienkārši esmu atradinājies no rokaspulksteņa kā tāda, un arī silikonam nav nekādas vainas.

Citādi, dienas aktivitātes tas uzcītīgi skaita, un tās ir iespējams ērti pārlūkot arī viedtālruņa lietotnē. Tāpat pieejamas vairākas fizisko aktivitāšu programmas, riteņbraukšanu, peldēšanu, golfu, jogu, pilates un slēpošanu ieskaitot. Sniegu gan tas nepiedāvā, tomēr ar šīm programmām vēl neesmu tā īsti iepazinies, tāpēc, ja kādu dienu Liepājā sāk snigt, ziniet, ka esmu kaut ko ne tā saspaidījis. Jau iepriekš izlūdzos piedošanu.

Ko noteikti nevajag aizmirst – viedpulkstenis rāda arī laiku! Katrs pats var izvēlēties, vai skatīties uz laiku kā ciparu kombināciju vai uz riņķi soļojošiem ceijeriem jeb pulksteņa rādītājiem. Pēc savas gaumes.

Trešdiena atkal solās būt slinki saulaina, taču neesiet slinki paši – apvelciet siltākas tumšas krāsas drēbes un dienas vidū izejiet pastaigā pa pilsētu, ja vien ir tāda iespēja. Apavi jums par to paldies neteiks, taču svaiga gaisa malkus alkstošais ķermenis gan.

Soļu skaits 24. martā – aptuveni 10 414.

Dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”.