Apavu taupītāja dienasgrāmata

Apavu taupītāja dienasgrāmata, 8. sērija

Apavu taupītāja dienasgrāmata
8. sērija – 30. marts
lasa: Dzintars Hmieļevskis

(dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”)

Paskatoties pa logu vien, kļūst auksti.

Kaut arī spēcīgais cīruļputenis jau sen kā bija beidzies, un spīdēja žilbinoša pavasara saule, es sēdēju, rokas pielicis pie radiatoriem, un pamīšus prātoju attaisnojumus, kāpēc nedoties pastaigā, un iedvesmu, kāpēc doties.

“Instagramā” nekā iedvesmojoša nebija. Tur cilvēki dalījās ar saviem ziemas foto un video uzņēmumiem, atspoguļodami ledainām pārslām klātās pirmās pavasara puķītes, līdz šausmām pārsalušas…

Saule te zuda, te atkal parādījās, taču sirdī iezagušos aukstumu tik viegli neatkausēt.

Līdzīgi kā Hansa Kristiana Andersena pasakā par Sniega karalieni, ar vienu viņas skūpstu pietika, lai puse no sirds pārvērstos ledus gabalā. Ar to atšķirību, ka mazo Kaju Sniega karaliene bija padarījusi nejūtīgu pret aukstumu, taču uz mani burvestība bija nostrādājusi citādāk.

Sociālie tīkli atkal, un atkal uzjundīja pārdzīvojumu, ko sniedza 30. martā uznācis slapjdraņķis.

Šoks. Vēl sestdien gāju bez šalles un cimdiem, vaļā atrautu jaku… pa ziemas mēnešiem pie nejēdzīgā drēgnuma jau bija pierasts, un pavasarī vairāk par siltumu gribējās vien saules gaismu.

Mēs vislabāk novērtējam nevis to, ko neesam ieguvuši, bet gan to, ko zaudējuši. Šoreiz – siltumu.

Pagalmā sniegs jau bija nokusis, un ēnas izstiepušas garākas par Porziņģi, kad beidzot atrāvos no centrālās apkures karstās krāsniņas un piecēlos, lai dotos kaut nelielā apgaitā pa pilsētu.

Kad ieskrējos un mazliet iesilu, nebija nemaz arī tik traki. Vismaz līdz brīdim, kad ieskrējās vējš.

“Paliec mājās!”

No ārstu ieteikumiem cīņai ar vīrusu tas bija izlasījis tikai šo uzsaukumu. Ne tikai neievēroja distancēšanos, bet pat atļāvās pieskarties manai sejai. Kovidiots!

Brīdi izārdījies, tas norima.

Ne uz ilgu laiku. Aiz nākamās mājas stūra tas jau atkal uzglūnēja, lai mestos virsū. Izlikos, ka nemanu. Varbūt tad beidzot atstāsies.

Saule noslēpās aiz kāda lielāka mākoņa, un ielas kļuva pavisam dzestras. Es paātrināju soli, lai ātrāk tiktu mājās, siltumā.

Soļu skaits 30. martā – 10 113.

Dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”.

Lai jums skaista šī ziemīgi iesākusies diena, un neaizmirstiet par distancēšanos no šaubīgiem cilvēkiem! Ja esat introverts liepājnieks, tas jums nesagādās lielas problēmas.