Apavu taupītāja dienasgrāmata

Apavu taupītāja dienasgrāmata, 14. sērija

Apavu taupītāja dienasgrāmata
14. sērija – 7. aprīlis
lasa: Dzintars Hmieļevskis

(dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”)

Iztukšums.

Tas ir stāvoklis, kad vairs nekas nav palicis. No tukšuma iztukšums atšķiras ar to, ka tukšumā nekad nekā var arī nebūt bijis.

Kas paliek pāri – prieks vai dziļas alkas par to, kas manai sirdij rads? Nekas. Vien soļu simti mēmi pārmin ēnas, un nemanīti garām paslīd, viens aiz otra, dienas noslēdzošais saules stars.

Kādā krustojumā divas kundzītes, sastapušās saīsinātā divu metru attālumā viena no otras, pārspriež, kā otrpus ielai trešā kundzīte pagalmā sauc vakariņās kaķus. Viņa to darot regulāri, un, iedomājies, pagalma kaķiem veikalā pērk dārgos konservus!

Brīdi tālāk pretī soļo šunelis. Ieraudzījis kaķi, tas nomaina soli pret ļepatošanu un kājas liek ne vairs pamīšus, bet vispirms atsperas ar abām pakaļkājām un pēc tam soli pabeidz, reizē piezemējot arī abas priekškājas. Vēl tikai ausis uzsit pa melno degungalu, un solis var sākties no jauna.

“Pajols kaut kāds!” kaķis noskatās no augšas un, trajektoriju nemainījis, dodas savās vakara gaitās. Kas zina, varbūt uz tiem pašiem dārgajiem konserviem.

Atceļā sastopu kādu paziņu, ar kuru samērāmies nostaigātajos soļos. Kaut man līdz personīgajam rekordam tālu, dienas norma solās izpildīta. Viņa savukārt vēl nav tikusi līdz diviem tūkstošiem… nekas tā neuzlabo noskaņojumu kā apziņa, ka arī citiem neklājas viegli.

Šīs apziņas iedvesmots vēlāk ielūkojos statistikā, un redzu, ka vidēji dienā veicu vairāk soļu nekā 86% no “Garmin” lietotājiem manā vecuma grupā… tiesa, arī salīdzinot ar citām vecuma grupām, rezultāts atšķiras vien par dažiem procentpunktiem. Neslikti.

Un tomēr vecuma grupā 75+ uzrodas 8% lietotāju, kuri nostaigā vēl vairāk… varbūt bēg no nāves?

Soļu skaits 7. aprīlī – 11 358.

Dienasgrāmata top sadarbībā ar “Garmin”.