kultūra un izklaide

Pēc ārkārtas situācijas pagarināšanas var nākties atcelt daļu plānoto kultūras pasākumu

Pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas pagarināšanas Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” var būt spiesta pilnībā atcelt daļu plānoto pasākumu, intervijā “Rietumu radio” sacīja koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Tomsons norādīja, ka līdz šim koncertzālē “Lielais dzintars” saistībā ar valstī izsludinātajiem ierobežojumiem pasākumus pilnībā atcelt nav nācies, taču 26 notikumi pārcelti uz gada otro pusi vai nākamo gadu.

“Tā kā ārkārtas situācija ir pagarināta, skatīsimies, ko varētu pārnest [uz vēlāku laiku], ko nāksies atcelt,” sacīja Tomsons.

Pēc viņa teiktā, kamēr izdodas pasākumus pārplānot kalendārā gada ietvaros, no būtiskiem zaudējumiem iespējams izvairīties. “Zaudējumi būs, tas ir neizbēgami, bet konkrēti skaitļi būs zināmi gada beigās,” sacīja Tomsons.

Viņš arī atzina, ka kultūras plānošanā valda liela neziņa, tomēr darba netrūkst. “Jau dzīvojam 2021. gadā,” teica koncertzāles vadītājs.

No viņa sacītā arī izriet, ka profesionālās mākslas uzstādījums celt kvalitāti nav atcelts.

“Šobrīd tiešraides režīms ir vienīgais veids, kā nodrošāt dzīvo izpildījumu,” norādīja Tomsons, piebilstot, ka mūziķu centieni veidot tiešās translācijas sociālajās vietnēs nereti ir sliktas kvalitātes gan skaņas, gan video ziņā un “latiņu neceļ nekādā veidā”.

“Šobrīd mēģinām parādīt veidu, kā tas [dzīvais izpildījums tiešraidē] varētu notikt, ja nāktos mainīt paradumus un vairs nevarētu iet uz koncertzāli,” viņš sacīja, gan paužot cerību, ka nākotnē šādas situācijas neatkārtosies.

Kā vēstīts, reaģējot uz valstī un pasaulē ieviesto ārkārtas stāvokli un uz nenoteiktu laiku apturēto kultūras iestāžu darbību, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” saviem klausītājiem piedāvā baudīt Lieldienu koncerta tiešraidi.

Programmā – trīs mūzikas dižgaru – Johana Sebastiāna Baha, Kloda Debisī un Ludviga van Bēthovena – skaņdarbi, kurus uz klavierēm atskaņos izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins.

Svētku koncerta tiešraide no Liepājas koncertzāles Lielās zāles būs skatāma Klusajā sestdienā, 11. aprīlī plkst. 18.