ekonomika

Ansiņš: Liepāja neplāno apturēt iesāktos attīstības projektus

Liepājā nav plānots apturēt iesāktos pilsētas attīstības darbus, un, neskatoties uz ārkārtējo situāciju valstī, realizēt iesāktos projektus ir pilsētas pienākums, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Kā piemēru minot Talsu ielas rekonstrukcijas projektu, Ansiņš sacīja, ka jau sākotos un vēl šajā gadā plānotos projektus pašvaldība apturēt negrasās un “attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) fondiem Attīstības pārvaldei ir pilnīga zaļā gaisma”.

Atrodoties krīzes un arī pēckrīzes situācijā, nepieciešami papildus ārējie mehānismi, lai straujāk attīstītu nodarbinātību, skaidroja Ansiņš.

Viņš arī atklāja, ka mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta programmu plānots piemērot krīzes vairāk skartajiem uzņēmumiem.

“Domājam, kā vēl papildus stimulēt uzņēmējdarbību. Gan ES, gan Latvijā kopumā tiek pārskatītas atbalsta programmas, lai maksimāli koncentrētu resursus veselības aprūpei. Liepājas pienākums ir realizēt tos projektus, kuri ir ieplānoti, jo tie nodrošina darbavietas,” skaidroja Ansiņš.

Tāpat, turpinās darbs arī pie nākotnes projektu izstrādes. “Strādājam pie pārrobežu sadarbības programmām, tuvu apstiprināšanai ir kāds projekts sociālajā nozarē, vīruss nav apstādinājis darbus,” sacīja Ansiņš.