kultūra un izklaide

Deksnis: Septembris un oktobris nebūs bezgalīgs

Liepājas pašvaldība, kā arī Kultūras un Sporta pārvalde cenšas visus ārkārtas situācijas laikā plānotos pasākumos pārcelt uz septembri un oktobri, tomēr dienu skaits kalendārā ir ierobežots, un “septembris un oktobris nebūs bezgalīgs”, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētaja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis. 

Visas 2020. gadā ieplānotās sadarbības ar privātajiem producentiem šobrīd ir pārceltas, un neviens projekts nav atcelts pilnībā.

 “Visi pasākumi, kuri ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja notikt, pārcelti uz septembri un oktobri, bet skaidrs, ka nebūs arī tā, ka vienā septembra nedēļā varēs notikt visi pārceltie pasākumi,” sacīja Deksnis.

Pasākumi, kas ieplānoti jūnijā, jūlijā un augustā, pagaidām vēl netiek atcelti, sacīja Deksnis, piebilstot, ka “jāgaida lielāka skaidrība, taču saglabājam optimismu”.

Kad būs lielāka skaidrība par nākotni, kopā ar pasākumu rīkotājiem paredzēts izvērtēt kultūras un sporta pasākumu kalendāru, sacīja Deksnis. 

“Centīsimies turēties pie principa, ka paralēli nenotiek vairāki lieli pasākumi, lai pēc iespējas plašākai publikai tiek dota iespēja iesaistīties,” sacīja Deksnis. “Protams, rēķināmies arī ar to, ka ierobežojošie pasākumi tiks atcelti pakāpeniski, arī tas noteikti ieviesīs korekcijas pasākumu kvalitātē un apmērā.”

“Esam pieraduši pie intensīvas kultūras un sporta dzīves; katru mēnesi notiek aptuveni 160 dažādi pasākumi, un atcelto pasākumu realizācijai atvēlamie brīvie datumi vēlākos mēnešos ir tik, cik ir,” sacīja Deksnis.

Ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ Liepājā nācies atcelt vairākus pasākumus, tostarp arī Liepājas pusmaratonu, Līvas ciema svētkus, kā arī Liepājas pilsētas dzimšanas dienas svinību pasākumus.