kultūra un izklaide

Uldis Meļķis: Šis laiks ir tāda gara svētdiena

Ja šo dīvaino laiku salīdzina ar tādu diezgan garu svētdienu, kura velkas jau mēnesi, var justies arī labi, sarunā ar “Rietumu radio” sacīja kultūras nama “Wiktorija” saimnieks Uldis Meļķis.

“Šis laiks aizrit salīdzinoši patīkami, ja ņem vērā, ka esmu cilvēks, kuram patīk svētdienu miers un klusums,” sacīja Meļķis.

Meļķis gan atzina, ka garāku “svētdienu” piedzīvot negribētu.

“Nezinu, vai varētu vēl mēnesi, divus šādā noskaņā dzīvot. Gribās arī mazliet to skrējienu, ikdienas ritumu, kas piemīt pirmdienas rītiem un nedēļas dienām, bet pagaidām, neskatoties uz visām likstām, ir iespējams justies tīri cilvēciski,” viņš sacīja.

Runājot par ciklu “Straumē”, Meļķis norādīja, ka ideja radusies spontāni un organiski, pēc Greg John albuma prezentācijas pasākuma, kas kultūras namā “Wiktorija” notika tieši pirms pulcēšanās ierobežojumu stāšanās spēkā.

Greg John jeb Gregors Jānis Mažis darbojas arī studijā “Voyvi”, ar kuru “Wiktorija” sadarbojas, realizējot pasākumu ciklu “Straumē”.

Tiešsaistē tika straumēts gan Greg John, gan vēlāk arī grupas “Līvi” koncerts, “spriežot pēc cilvēku atsaucības, sapratām, ka tas ir jāturpina”, sacīja Meļķis.

Kā vēstīts, “Wiktorija” Liepājā izveidojusi ciklu “Straumē”, piedāvājot ļaudīm dažādas kultūras programmas interneta tiešraidēs. Līdz šim tiešsaistes skatītājiem attālinātā kultūras baudīšanā piedāvāta Goda teātra izrāde “Bļitka”, komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Kā to ņem”, Liepājas Leļļu teātra izrāde “Sarkangalvīte” un radošās apvienības “Liepaja Music” koncertizrādi bērniem “Mazās muzikālās pasakas”.

Visu sarunu ar Uldi Meļķi klausies mūsu “Spotify” plūsmā.