sabiedrība

“Eko Kurzeme” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību pasūtītajam atkritumu apjomam

Cilvēkiem vairāk uzturoties mājās, dažviet sāk veidoties atkritumu kaudzes, intervijā “Rietumu radio” sacīja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Eko Kurzeme” vadītājs Andris Karlsons.

“Cilvēki patlaban vairāk uzturas mājās un viņiem rodas vairāk atkritumu, bet viņi nepasūta lielāku apjomu, līdz ar to veidojās atkritumu kaudzes un, ja nešķiroto atkritumu konteineri ir pilni, iedzīvotāji mēdz nešķirotos atkritumus izmest šķirotajos konteineros,” sacīja Karlsons. “Namu apsaimniekotājiem un privātmāju īpašniekiem būtu ieteicams pievērst uzmanību pasūtītājam atkritumu apjomam.”

Karlsons arī atgādināja, ka šajā laikā īpaši rūpīgi jāizturas pret izlietotajām higiēnas precēm.

“Papīra dvieļus, salvetes, it īpaši respiratorus un tamlīdzīgas lietas, labāk ielikt maisos un izmest kopā ar nešķirotajiem sadzīves atkritumiem,” sacīja Karlsons.

“Cilvēkiem, kas atrodas karantīnā vai ir inficēti, savus atkritumus vēlams ielikt divos maisos un aizsietā veidā noturēt vismaz 48 stundas,” sacīja Karlsons, piebilstot, ka “līdzīgi kā ar pārtikas piegādi, jāatrod veidi, kā atkritumus līdz konteineram nogādāt kādam citam”.

Saruna ar “Eko Kurzeme” vadītāju Andri Karlsonu