kultūra un izklaide

Kas Rīgai ir Čaks, tas Liepājai – Gūtmanis

Raidījumu “Mēs rakstām Liepāju” klausieties katru otrdienu plkst.18.

“Mēs rakstām Liepāju”
Olafs Gūtmanis
(1927. gada 10. janvāris – 2012. gada 4. decembris)

“Šķiet, pazīstam cilvēku, visu zinām par dzejnieku, kurš rīta agrumā iziet jūrmalā, lai sasveicinātos ar pasauli. Rakstnieku, kurš runā par dabu, mūža norisēm, cilvēka iedabu un veidolu, kuram savs rakstības stils un izpratne par dzīvi. Tirgus un Jūrmalciems, Liepājas šaurās ieliņas un plašais vēja skrējiens, sabiedrība un vienatne, sarunas ar jūru, viļņošanās pret krastu, dūmaku, miglas vāliem, paziņām un gluži svešiem cilvēkiem, izpratne pašam par sevi… Reizēm šķiet, ka dzejnieks ir viļņa bangās iekšā tik ļoti, ka elpa aizraujas, dažkārt brīvais pūtiens pāri jūrai atnes tālas pagājības zibšņus, un tad dzīve kļūst rāma kā vasaras vakars pirmsjāņu gaidās vai plaša kā Sibīrijas upe atmiņu līkločos,” tā par Olafu Gūtmani, viņa kopoto rakstu 1. sējuma priekšvārdā raksta Sandra Vensko.

Vairāk par Goda liepājnieka Olafa Gūtmaņa dzīvesgājumu un radošo darbību uzzini, klausoties raidījuma “Mēs rakstām Liepāju” ierakstu.

Raidījumu atbalsta Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde.

Par atbalstu raidījuma sagatavošanā sakām paldies arī Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārajam institūtam, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļai, Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai un īpašs paldies – literatūrzinātniekam Edgaram Lāmam.

Atsauces:
Lāms, Edgars. Piemares dziesminieks: Olafs Gūtmanis dzīvē un literatūrā. Kurzemes rakstnieku silueti. Liepāja: LiePA, 2007. 46-94 lpp

Lāms, Edgars. Olafa Gūtmaņa dzejas ainava. Olafs Gūtmanis. Raksti 1. Liepāja: LiePA, 2006. 466 – 496 lpp.