ekonomika

Liepājas pašvaldība šogad plāno papildus tēriņus 14,23 miljonu apjomā

Liepājas domes Finanšu komitejā šodien plānots lemt par 2020. gada budžeta grozījumiem 16,39 miljonu eiro apjomā, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas mērs Jānis Vilnītis (LRA).

Kopumā pašvaldības pamatbudžeta izdevumus kopā ar finansēšanas daļu plānots palielināt par 14,23 miljoniem eiro, savukārt plānotais līdzekļu atlikums būs 2,16 miljoni eiro. Pēc šo grozījumu apstiprināšanas domes sēdē kopējais pašvaldības gada budžets būs 125,9 miljoni eiro, sacīja Vilnītis.

“Šie grozījumi bija sagatavoti jau martā, taču Latvijā tika noteikta ārkārtējā situācija, tādēļ bija nepieciešams no jauna izvērtēt, kā naudu vislabāk izlietot,” sacīja Vilnītis. “Šie divi mēneši mums deva laiku izvērtēt, kur varam ietaupīt naudu no kādiem nenotikušiem pasākumiem un pirkumiem, kas šogad nebūtu lietderīgi.”

18% tiek sadalīti iestāžu uzturēšanai, savukārt pārējā nauda tiks atvēlēta projektiem, kas veicinās ekonomisko aktivitāti pilsētā, tostarp atbalstīs arī ārkārtējās situācijas laikā visvairāk cietušās nozares, sacīja Vilnītis.

50 000 eiro novirzīti jaunam kultūras projektu konkursam, savukārt 100 000 eiro būs pieejami mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam tūrisma jomā, sacīja Vilnītis.

“Viens kultūras projektu konkurss gada sākumā jau ir noticis, uzvarētāji zināmi un projekti tiek realizēti, taču būs iespēja pieteikt un realizēt vēl jaunus projektus,” sacīja Vilnītis. “Šobrīd Finanšu ministrijā tiek saskaņota arī programma mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam. Ja saņemsim saskaņojumu, iespējams, šodien gaidāma arī domes ārkārtas sēde, lai pēc iespējas ātrāk šī nauda nonāktu tūrisma jomas uzņēmējiem, kuriem mēs šo naudu esam paredzējuši.”

1,3 miljonus eiro pašvaldība plāno atvēlēt mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, 350 666 eiro paredzēts piešķirt iekškvartālu asfaltēšanas programmas īstenošanai, 322 359 eiro – līdzfinansējumam kultūras pieminekļu saglabāšanai, 288 000 eiro – ietvju izbūvei un atjaunošanai, 408 000 eiro – lietus ūdens novadīšanas sistēmas attīstībai.

483 913 eiro plānots atvēlēt arī jauna bērnudārza izveidei Koku ielā 10, kā arī par 300 000 eiro plānots vairākos bērnudārzos nomainīt elektroinstalācijas un sanitāros mezglus un iegādāties jaunas gultas.

Papildus nauda pašvaldībai radusies, aprēķinot precīzu budžeta atlikumu no pagājušā gada.

Saruna ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti

Categories: ekonomika, sabiedrība

Tagged as: , ,