kultūra un izklaide

AUDIO: Imanta Kalniņa dzimšanas dienā notiks tiešraides koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien”

Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienā, 26. maijā, par godu tautā mīlētajam komponistam savu pirmo tiešraidi piedzīvos koncertprogramma “Kamēr vien gliemeži skrien”.

Tajā režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem Daumantu Kalniņu un Kasparu Zemīti radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, atskaņojot gan mazāk zināmas, gan klausītāju iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas. Tās no rotaļīgām pāriet domīgās, no līksmām kļūst intīmas. Dziesmas skan, švirkst, ducina un čukst kā gaisā smaržojoša vasara.

Saruna ar Daumantu Kalniņu

Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods. Koncertuzvedums veidots kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību.

Līdzās dziesmām izskan instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvijas koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.

Dzimšanas dienas koncerta filmēšana notiks tukšā koncertzāles Lielajā zālē, ievērojot visus drošības pasākumus. Šajā sarežģītajā laikā koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb, tā saukto, dzīvokļa biļeti, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Koncerta pirmatskaņojums notika 2016. gada 26. maijā Mūzikas namā “Daile”.

Plašāka informācija un biļešu iegāde: lielaisdzintars.lv