ekonomika

AUDIO: Pašvaldība ar 100 000 eiro līdzfinansēs uzņēmēju ieceres tūrisma jomas veicināšanai

Mazo un vidējo uzņēmumu komersantiem šogad Liepājas pilsētas pašvaldības izsludinātajā uzņēmēju atbalsta projektu konkursā būs iespēja saņemt līdzfinansējumu kopsummā 100 000 eiro apmērā dažādu ar tūrisma jomas attīstību saistītu ieceru īstenošanai.

Par to ceturtdien, 21. maijā, notikušajā Liepājas pilsētas domes sēdē vienojās deputāti, apstiprinot “Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursa noteikumus 2020. gadam”.

“Šis pašvaldības plānotais projektu līdzfinansēšanas fonds ir kā simbolisks plāksteris jeb kruķi nozarei, kura no vīrusa izraisītās saslimšanas “Covid-19” ierobežošanai ieviestajiem liegumiem ir cietusi visvairāk – tūrisma un viesmīlības nozare. Tāda situācija, ar kādu pēdējo dažu mēnešu laikā ir saskārusies viesmīlības nozare, iepriekš nav pieredzēta, un sekas vēl īsti nav prognozējamas, jo starptautiskie ceļojumi joprojām pasaulē būs stipri ierobežoti. Tieši tādēļ, konsultējoties ar lielāko Liepājas viesnīcu pārstāvjiem, restorānu īpašniekiem un citiem uzņēmējiem, esam nolēmuši pašvaldības ikgadējo mazo un vidējo komersantu atbalstam paredzēto finansējumu virzīt konkrēti mērķētiem atbalsta pasākumiem tieši viesmīlības nozarei,” skaidro Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks.

Saruna ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Uldi Sesku