sabiedrība

No 1. janvāra Liepājā būs vēl viens bērnudārzs; rindas saruks gandrīz uz pusi

Jaunais bērnudārzs Koku ielā, Liepājā, durvis vērs 2021. gada 1. janvārī, un līdz ar citu projektu īstenošanu bērnudārza rindā gaidošo bērnu skaits samazināsies gandrīz uz pusi, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Jaunais bērnudārzs Koku ielā nodrošinās vietu vairāk nekā 200 bērniem, sacīja Vilnītis, piebilstot, ka būvdarbi jau ir sākušies.

Patlaban Liepājas bērnudārzos trūkst aptuveni 650 vietu, un vēl šovasar pašvaldība iecerējusi nodrošināt aptuveni 90 jaunas vietas bērnudārzos, sacīja Vilnītis.

Pēc Liepājas mēra paustā, pašvaldība piešķīrusi līdzekļus viena korpusa sakārtošanai Liepājas 8. vidusskolā, kur tiks izveidotas grupas vecākajam pirmsskolas izglītības posmam.

“Tur mācīsies aptuveni 68 bērni, un arī tas atslogos citus bērnudārzus,” sacīja Vilnītis. “Vēl aptuveni 20 vietas tiks iegūtas, veicot mazākus darbus, kas saistīti ar aprīkojuma, gultu un matraču iegādi, kā arī telpu pielāgošanu.”

Pašvaldība īpašumus Koku ielā iegādājās jau pērn, sacīja Vilnītis, norādot, ka tehniskā projekta izstrāde tika sākta, tomēr “ļoti ilgi nācās gaidīt, lai saņemtu saskaņojumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Finanšu ministrijā”.

Bērnudārza izveidei Koku ielā Liepājas pašvaldība aizņēmusies aptuveni 1 miljonu eiro Valsts kasē, atklāja Vilnītis.

Saruna ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti

Categories: sabiedrība

Tagged as: , ,