Mēs esam ar Tevi

Jauniešu lietu speciāliste: Prioritārā vajadzība ir parunāt un vienkārši būt uzklausītam

Jauniešiem prioritārā vajadzība ir parunāt un vienkārši būt uzklausītam, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas Jauniešu mājas projektu vadītāja Dace Dārziņa.

“Jaunietim vajag tādu kā iedrošinājumu vai atbalstu, vai vienkārši akceptu tam, ka viņš ir tāds, kāds viņš ir, un būt tādam ir normāli,” sacīja Dārziņa.

Vienlaikus, viņa gan norāda, ka vecāku un bērnu savstarpējā komunikācijā abām pusēm būtu jāspēj paiet “pussolīti pretī un mēģināt pielāgoties”.

“Jauniešiem ir svarīgi saprast, ka vecāki nav norakstāmi, ka viņi nedomā nepareizi un viņi neko nesaprot – tā nav. Vecākiem ar savu pieaugušā cilvēka pieredzi ir jāparāda, ka ar viņu var risināt sarunas, bet arī jaunietim tas ir jāgrib,” sacīja Dārziņa.

“Es nerunāju, ka ikdienā jāpavada laiks tikai ar vecākiem – ir arī jābūt draugiem, taču ģimenes attiecības ir tā vērtība, uz ko mēs varam balstīties, kad nav pamata zem kājām, kad jūtamies sagrauti vai jūtamies vāji. Tad ģimene būs tā, pie kā mēs iesim,” norādīja Dārziņa. “Lai atbalsts tajā brīdī būtu, mums attiecības ir jāveido, jo nekas ne no kā nerodas.”

“Rietumu radio” sadarbībā ar nodibinājumu “Bērnu slimnīcas fonds” un Pusaudžu resursu centru Liepājā uzsāk informatīvo kampaņu “Mēs esam ar Tevi”, ar kuras palīdzību jūlijā iecerēts vākt ziedojumus depresijas un pašnāvības risku novēršanas programmas ieviešanai Liepājā.

“Rietumu radio” nodrošina informatīvās kampaņas īstenošanu, bet “Bērnu slimnīcas fonds” un tā izveidotais Pusaudžu resursu centrs Liepājā līdztekus sekmīgam darbam ar jauniešiem, kas cieš no atkarībām, plāno sākt jaunu atbalsta programmu, lai sniegtu laicīgu palīdzību depresijas un pašnāvības riska gadījumos.