kultūra un izklaide

Liepājas teātrim krīze radījusi vairāk nekā pusmiljona eiro iztrūkumu

Liepājas teātrim Covid-19 izraisītā krīze radījusi vairāk nekā pusmiljona eiro zaudējumus, “Rietumu radio” atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis.

Teātra parāds pret skatītājiem par biļetēm uz iepriekšējās sezonas noslēgumā nenospēlētajām izrādēm ir 88 000 eiro, sacīja Deksnis. Kopējais iztrūkums teātra budžetā savukārt pārsniedz pusmiljonu eiro, tomēr precīzu summu, kas sarunās tiek prasīta no valsts, viņš neatklāja.

Kā liecina “Liepājas teātra” gada pārskats, 2019. gadā teātra budžets bija 2,03 miljoni eiro, ko veidoja Liepājas pašvaldības dotācija 1,23 miljonu eiro apjomā, savukārt ieņēmumi no biļešu pārdošanas sasniedza 748 253 eiro.

Deksnis norādīja, ka patlaban tiek izvērtēti vairāki turpmākās darbības scenāriji.

“Ja septembrī viss nostājas savās vietās, un teātrim ir iespēja spēlēt izrādes, tad situācija ir viena. Ja paliek spēkā ļoti konkrēti ierobežojumi, un darbība ir apgrūtināta, tad katrs mēnesis rada zaudējumus,” sacīja Deksnis.

Deksnis atklāja, ka teātris ir pilnībā nomainījis jauniestudējumu plānu, un lielā formāta iestudējumi esošajā situācijā nav realizējami.

“Teātris ļoti aktīvi domā pie tā, kādu repertuāru piedāvāt jaunajā sezonā, tāpēc no savas puses ar pilnu pārliecību saka teātris izdarījis visu, lai maksimāli samazinātu izdevumu sadaļu,” sacīja Deksnis. “Katrs jauniestudējums, katra darbība tiek izvērtēta ar ļoti lielu piesardzību pret to, kāda varētu būt šī jaunā sezona. Visticamāk, sezona mums paies mazā formāta izrādēs.”

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks sacīja, ka pagaidām no Kultūras ministrijas nav izskanējuši konkrēti risinājumi par atbalstu Liepājas teātrim, tomēr viņš ar cerībām raugās uz nākamo nedēļu, kad paredzēta vēl viena tikšanās ar ministrijas pārstāvjiem.

“Es paužu savu personīgo viedokli, ka mēs pie šādas situācijas [ka Liepājas teātris tiek slēgts] nedrīkstam nonākt,” sacīja Deksnis. “Turpinām dialogu ar valsti, turpinām dialogu ar teātri. Noteikti gribu ticēt, ka teātris turpinās savu darbību, taču, kāds būs teātra jaunās sezonas piedāvājums, protams, atkarīgs no pieejamā finansējuma.”

LETA jau vēstīja, ka gadījumā, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai.