ekonomika

Jūlijā Liepājas ostā kravu apjoms palielinājies par 6,3%

Jūlijā Liepājas ostā pārkrauto kravu apjoms palielinājies par 6,3%, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

“Protams, ja mēs skatītos visus septiņus mēnešus, diemžēl, ir atpalikums [pret iepriekšējo gadu], taču pozitīvā ziņa ir, ka jūlijā bijis pieaugums,” sacīja Vilnītis.

Vilnītis nevēlējās atklāt Ventspils un Rīgas ostas darbības jaunākos rādītājus, tomēr norādīja, ka Liepājas ostai “mīnuss” esot vismazākais.

Kā ziņots, Liepājas ostā pirmajos sešos mēnešos tika pārkrauti 3,085 miljoni tonnu, kas bija par 15,6% mazāk nekā gadu iepriekš.

Liepājas SEZ pārvaldes publiskotais darbības pārskats liecina, ka 2019. gada jūlijā pārkrauto kravu apjoms sasniedza 421 972 tonnas, savukārt gada septiņos mēnešos kopumā tika pārkrauti 4,077 miljoni tonnu kravu.

Līdz ar to šī gada pirmajos septiņos mēnešos kopumā pārkrauto kravu apjoms Liepājas ostā, provizoriski, būs sasniedzis aptuveni 3,5 miljonus tonnu, kas ir par aptuveni 13,3% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš, liecina “Rietumu radio” veiktie aprēķini.

Domes priekšsēdētājs kritumu skaidro ar Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi, kas ietekmējusi arī kravu apjomu. Vienlaikus gan viņš arī uzsvēra, ka vērojamas arī pozitīvas tendences. Piemēram, no nākamās nedēļas, 13. augusta, sāks kursēt prāmis no Liepājas uz Zviedrijas pilsētu Karlskrūnu, bet testa režīmā sākušies multimodāli kravu pārvadājumu, ar kuriem dzelzceļa kravas pa tiešo tiek pārceltas uz kuģi, izlaižot autopārvadājumus.

“Tas nozīmē, ka šeit ir zaļāka domāšana, mazāk izmešu, un Liepājas ostas konkurētspēja pieaug,” sacīja Vilnītis.

Categories: ekonomika

Tagged as: ,