sports

Hokejists Haralds Egle savai debijai AHL gatavojas Liepājā

Liepājas hokeja audzēknis Haralds Egle, kurš jau vairākas sezonas aizvada ASV un šogad parakstījis līgumu ar Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubu Manitobas “Moose”, gaidāmajai sezonai un debijai gatavojas Liepājā, intervijā “Rietumu radio” sacīja Haralds Egle.

Sezonas sākums prognozēts decembrī, tomēr pilnīgas skaidrības par pirmajām oficiālajām spēlēm vēl nav, sacīja Egle.

“Treniņu procesu tas gan neietekmē,” sacīja Egle. “Esmu ar vienu kāju pludmalē, ar otru ledus hallē.”

Šī gada aprīlī parakstītais līgums ar Ziemeļamerikas otrās spēcīgākās hokeja līgas komandu Manitobas “Moose” paver liepājniekam arī iespējas ielauzties pasaules hokeja mekā – Nacionālajā Hokela līgā (NHL).

Kā stāsta Egle, uzņemšana hokeja augstākajā sabiedrībā ir pavisam tuvu, arī fiziski tuvu, jo ikdienas treniņu halle tiek dalīta ar NHL komandu Vinipegas “Jets”.

“Tādējādi mums ir iespēja tikt pamanītiem,” sacīja Egle.

Egle arī atzīst, ka “Manitobas “Moose” piedāvājums nebija negaidīts.

“Jau noteiktu laiku zināju, ka viņi seko manām gaitām. Vēlāk tika sāktas arī sarunas, taču tas nemainīja prieku par šo pavērsienu,” sacīja hokejists.

Viņš atklāj, ka jau no bērnības apzinājies, ka šis sporta veids “nevis vienkārši interesē, bet ļoti patīk”.

“Ja dari, tad dari kārtīgi, nav nekādas ākstīšanās. Jāpieiet pēc pilnas programmas,” teica Egle. “No bērnības izbaudīju procesu, izbaudīju spēli. Vienmēr gribēju būt labākais, ne tik ļoti citiem, bet sev. Tam sekoja arī profesionālā sporta ceļš, kurš aizveda mani līdz Amerikai.”

Jau ziņots, ka 23 gadus vecais Latviešu uzbrucējs Haralds Egle parakstījis divu gadu līgumu ar AHL komandu Manitobas “Moose”.

Iepriekšējās četras sezonas Egle pārstāvēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) Klārksonas Universitātes komandu “Golden Knight”.

Aizvadītajā sezonā Egle aizvadīja 32 spēles, kurās guva 14 vārtus un veica 18 rezultatīvas piespēles, nopelnot pozitīvu lietderības koeficientu +9.

Ar Haraldu Egli sarunājas Rebeka Ozolniece

Categories: sports

Tagged as: