kultūra un izklaide

VIDEO: Liepājas Leļļu teātrī top iestudējums par kosmosu

Liepājas Leļļu teātrī darbu pie jauna iestudējuma sākumskolas vecuma bērniem “Ilgonis un (Vis)visums” atsācis režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa.

Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par visuma ekspedīciju vienā cēlienā, jo stāsta iedvesmas avots un izrādes zinātniskais konsultants ir labi zināmais latviešu astronoms Ilgonis Vilks.

Izrāde top kā saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmsākumiem un savu izcelsmi.

Niklasons un Santa sadarbību izmēģinājuši ar kopdarbiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādē “Noziegums vai sods”, kā arī Rēzeknes teātrī “Joriks” izrādē “Cauruļzobis Vienīgais” un izrādē “Spokuskopija”, kas saņēma 2018./2019. gada sezonas Spēlmaņu nakts nomināciju kategorijā “Gada izrāde bērniem”.

Niklasons zināms kā režisors, kurš meklē un risina bērniem un jauniešiem aktuālas tēmas, izmantojot laikmetīgu teātra valodu. Viņš iestudējis izrādes gan Latvijas Leļļu teātrī, gan uz alternatīvām teātra skatuvēm un pievērsies tādam iesaistošam teātra formātam kā kopienas teātris.

Izrādes autore Santa Liepājas Universitāte studē rakstniecību, interesējas par austrumu kultūru un skatītājiem zināma ar projektiem dažādos neatkarīgos teātros.

Santa ir dramaturģe izrādei “Jatakas” Zīmējumu teātrī, kas tapusi Vara Klausītāja režijā pēc austrumu pasaku motīviem, kā arī Liepājas teātra izrādei “SMARAGDA PILS@TA. ENTER” Gaļinas Poliščukas režijā.

Pirmizrāde gaidāma 22. augustā.