sabiedrība

AUDIO: Simtgades stipendijas ieguvēja Grieta Griezīte

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas absolvente saņemto Liepājas izcilnieka un simtgades izcilnieka stipendiju uzskata kā papildus izaicinājumus jau daudziem citiem pašmērķiem.

Šādu nostāju intervijā “Rietumu radio” pauda Grieta Griezīte.

Katru gadu Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu viens skolēns var saņemt stipendiju, kuru piešķir, izvērtējot mācību sasniegumus, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā, sporta aktivitātes un ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā, skaidroja stipendijas ieguvēja.

“Ieguldītais laiks zinātniski pētniecisko darbu izstrādē, dalība olimpiādēs, pasākumu rīkošana un cīņa apvienot to visu ar sportu, bija milzīga iespēja, kura rezultējās kā ieguvums man pašai,” sacīja Griezīte.

Viņa gan nenoliedz, ka piedalīties mācību olimpiādēs motivējis tas, ka olimpiāžu dienas ir oficiālas brīvdienas, kurās nav jāiet uz skolu.

Kā stāsta Griezīte, 2017./2018. mācību gadu aizvadot apmaiņas programmā Vācijā, iepazīts cits izglītības sistēmas modelis, kultūra un jaunieši. Tas sniedza iespēju veikt zinātniski pētniecisko darbu “Latvijas izglītības sistēmas problēmu jautājumi un aktualitātes salīdzinājumā ar Vāciju”, kurš augsti kotējies konferencē valsts mērogā.

“Mans subjektīvais viedoklis sliecas uz to, ka Vācijā, varbūt pat daudzviet Eiropā, jaunieši pieaug nedaudz vēlāk,” sacīja Griezīte. “Tas atsaucas gan uz akadēmisko izglītību, gan un sadzīves lietām – Latvijā jaunieši ātrāk saskaras ar realitāti, jo ne visiem vecāki var sniegt finansiālu drošības spilvenu.”

Paralēli mācībām ar atzīstamiem rezultātiem, kā sportiste startējusi starptautiskās vieglatlētikas sacensībās, ieguvusi Baltijas čempiona titulu 400 metru barjerskrējienā, bijusi vairākkārtēja gan jaunatnes, gan pieaugušo izlases dalībniece un kvalificējusies Eiropas Jaunatnes Olimpiādei.