ekonomika

Liepāja sākusi pārrunas par IT uzņēmumu pārvilināšanu no Baltkrievijas

Liepāja sākusi pārrunas ar Baltkrievijā strādājošajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem par darbības pārcelšanu uz Latviju, intervijā “Rietumu radio” atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).

Viņš gan pagaidām neatklāja konkrētus uzņēmumu nosaukumus, norādot, ka konkrēti lēmumi vēl nav pieņemti, taču pauda cerību, ka sadarbība varētu veidoties ar vairāk nekā vienu uzņēmumu.

“Man savulaik ir bijusi valdības delegācijas laikā apmeklēt Augsto tehnoloģiju parku Minskā, un tagad esam uzrunājuši IT uzņēmumu, bet progrnozēju, ka sadarbība varētu veidoties ar vairākiem,” sacīja Sesks. “Uzņēmumiem, kuri grib strādāt ar dažādām Eiropas valstīm un izmantot kvalitatīvu infrastruktūru Liepāja varētu būt piemērota vieta, tāpēc mēs aicinām un aicināsim sadarbībai Baltkrievijas uzņēmumus intensīvāk.”

Sesks arī piebilda, ka sarunas notiek ar privātā kapitāla uzņēmumiem.

Viņš gan atzina, ka Latvijas augstskolās tiek sagatavots nepietiekami daudz programmētāju, tomēr pauda cerību, ka līdz ar biedrības “Digitālo inovāciju parks” izveidi izdosies risināt šo problēmu.

Komentējot Baltkrievijā notiekošo protestu un streiku ietekmi uz liepājas ostas darbību, Sesks sacīja, ka sadarbība ar šīs valsts uzņēmumiem ir, tomēr tie nespēlē noteicošo lomu.

“Tie nav lieli apjomi, kuru dēļ ostas darbība tiktu ietekmēta negatīvi,” sacīja Sesks. “Jā, tie ir gan lauksaimniecības produkti, gan kokmateriāli. Ir bijuši laiki, kad Latvijas-Baltkrievijas starpvaldību komisijā lemts par lielākiem kopprojektiem, taču šobrīd šī sadarbība nav topa pašā augšgalā.”