kultūra un izklaide

Puntulis nākamnedēļ Liepājā tiksies ar teātra kolektīvu un vadību

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) pirmdien, 31. augustā, darba vizītē ieradīsies Liepājā, kur piedalīsies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes izbraukuma sēdē, kā arī apmeklēs Liepājas teātri un tiksies ar tā kolektīvu un vadību.

Par to “Rietumu radio” informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Dace Vizule.

VKKF padomes sēde notiks koncertzālē “Lielais dzintars”, un tās darba kārtībā ir VKKF darbības stratēģijas 2015. – 2020. gadam izvērtējums un nākamā perioda stratēģijas projekta apspriešana.

Kā skaidroja Vizule, sēde iecerēta, lai mainoties VKKF padomes sastāvam, plašākā lokā, piedaloties, gan esošajiem padomes locekļiem, gan jaunajiem padomes locekļiem, kuri darbu padomē sāks septembrī, pārrunātu, apspriestu un izvērtētu iepriekšējā perioda stratēģiju, kā arī iezīmētu nākamā perioda stratēģiskos uzstādījumus.

Pēc sēdes kultūras ministrs plānojis apmeklēt arī Liepājas teātri, lai tiktos ar tā kolektīvu un vadību.

Vizītes Liepājā noslēgumā Puntulis plānojis apmeklēt arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis (LRA), Liepājas dome par atbalstu Liepājas teātrim lems, kad tiks panākta vienošanās par atbalstu no valsts.

Pēc viņa teiktā, joprojām turpinās sarunas ar Kultūras ministriju (KM) un, līdz ko būs panākta savstarpējā vienošanās par valsts atbalsta lielumu, arī pašvaldība varēs lemt par nepieciešamā papildu finansējuma piešķiršanu Liepājas teātrim. Tikmēr teātris plāno jauno sezonu.

Deksnis pauda, ka iesaistītās puses turpina racionālu dialogu, lai rastu visiem atbilstošu risinājumu.

LETA jau vēstīja, ka gadījumā, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai.

Liepājā darbojas divi profesionālie kolektīvi – Liepājas teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības kapitālsabiedrība, un valsts kapitālsabiedrības statusā esošais VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris”. Ekonomikas krīzē, kas Latviju skāra 2009.gadā, valsts KM personā uzņēmās atbildību par Liepājas Simfoniskā orķestra turpmāko darbību, savukārt Liepājas pašvaldība – par Liepājas teātri.