Dzintara minūte

AUDIO: “Kaka un pavasaris” priecēs “Liepājas Mākslas foruma” mazākos apmeklētājus

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Svētdien, 27. septembrī, pulksten 11.00 un 13.00 uz izrādi bērniem un vecākiem aicina mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums”. Interaktīvā un skatītājus iekļaujošā izrāde “Kaka un pavasaris” ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem” un guvusi plašu skatītāju atsaucību.

Režisors un izrādes aktieris Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci uzvedumu bērniem veidojuši pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. Grāmata piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas, un tajā iekļautie īsie stāsti no bērnu skatupunkta raugās uz tādām tēmām kā – draudzība, izglītošanās, ģērbšanās kults, attiecības ar vecākiem un citām.

Izrāde vienlaikus ir interaktīva spēle, dialogs un iesaistošs eksperiments ar mazajiem skatītājiem, kuru iztēle ļauj iedzīvināt ikvienu lietu. 

“Kaka un pavasaris” ar tēlu oriģinalitāti, tiešumu un asprātību Latvijā kļuva par spilgtu, pamanītu un plaši apspriestu notikumu sabiedrībā, un tika augsti novērtēta no profesionāļu puses. Izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alise Nīgale, komentējot plašo sabiedrības interesi, atzīst: “Autors uzlika šo nosaukumu provokatīvu, taču patiesībā grāmatas saturs ir sirsnīgs un asprātīgs.”

“Katru mazo etīdi pavada bērnu smieklu jūra, jo īpaši tad, kad izrādē tiek iesaistīti mazie skatītāji. Lielākā daļa bērnu izskatījās ļoti ieinteresēti, ar sajūsmu uztvēra katru etīdi, un priecīgi tajās piedalījās,” blogā viensplusviens.lv atstāsta satura veidotāja Laura Grēviņa, kura izrādi apmeklēja ar trīsgadīgo dēlu. 

Pasākuma norises ilgums: aptuveni 1 stunda, vienā daļā.
Norises vieta: koncertzāles “Lielais dzintars” Lielā zāle.
Izrāde notiks, ievērojot drošības noteikumus un distanci. 
Biļešu cena — 8 eiro. Pērkot 5 un vairāk biļetes — atlaide 25%.
Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete.
Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē http://www.bilesuparadize.lv. 
“Liepājas Mākslas foruma” programma: http://www.lmf.lielaisdzintars.lv