Dzintara minūte

AUDIO: Liepājas topošie aktieri veido jaundarbu “Liepājas Mākslas forumam”

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums” 2020. gadā aicinās piedzīvot desmit unikālus dažādu žanru notikumus. Šogad foruma programma veidota īpaši pieejama un demokrātiska – 4 no 10 notikumiem būs pieejami bez ieejas maksas.

Viens no īpašākajiem notikumiem, ko liepājniekiem būs iespēja piedzīvot bez dalības maksas, būs pirmizrāde izrādei – pastaigai “Upe”, kas tiek radīta, piedaloties jaunajiem, topošajiem Liepājas aktieriem.

Iedvesma izrādei smelta no Liepājas iedzīvotāju personīgajiem dzīvesstāstiem un mūsu pilsētvides ainavām. Izrāde būs kā ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību. Kā atzīst izrādes autori, impulss darba radīšanai nācis no domas par vientulības neiespējamību, jo ikviens esam nepārtrauktā attiecībā pret apkārt esošo. Visi esam viens.

Liepājas Universitātes aktieru kursa studenti ir arī izrādes dramaturģijas līdzautori, kas oriģināldarbu veido ciešā sadarbībā ar Liepājas teātra dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci un horeogrāfēm Kristīni Brīniņu un Alisi Putniņu. Savukārt komponists un mūziķis Rihards Lībietis īpaši izrādei veido pavadošo skaņu ainavu.

Apmeklētājiem tiek piedāvāts izvēlēties sev ērtāko no četriem piedāvātajiem seansiem: sestdien, 26. septembrī pl. 13.00 un 16.00, svētdien, 27. septembrī: pl. 13.00 un 16.00.

Interaktīvā izrāde – pastaiga “Upe” sāksies pie Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” un noslēgsies pie jūras. Pastaigas ilgums – aptuveni 1 stunda un 30 minūtes.Izrāde piemērota gan ģimenēm ar bērniem, gan neierastu teātra formu cienītājiem.

Lai reģistrētos bezmaksas pasākumu apmeklējumam, organizatori visus interesentus aicina aizpildīt anketu mājas lapā lmf.lielaisdzintars.lv.