Dzintara minūte

AUDIO: Kas ir Liepājas Mākslas forums?

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Liepājas Mākslas forums ir starpdisciplinārs mākslas un mūzikas festivāls, kas 10 dažādos, žanriski atšķirīgos notikumos ik gadu iepazīstina ar laikmetīgo mūziku, mākslu, deju, teātri un kino. Šogad festivāls notiks no 25. līdz 27. septembrim un skatītājus aicinās arī uz diskusiju, bērnu rītu un dzejas diskotēku.

  • Šī gada festivālā piedalīties uzrunāts izcilais avangarda pianists Juris Žvikovs un talantīgie sitamistrumentālisti Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš, lai kopīgi radītu programmu “Transformeri. No Reiha līdz Radiohead”. Neparastajā mūzikas programmā izpildītājmākslinieki visdažādākajos skatuves mākslas profilos — ekstravaganti, drosmīgi un aizrautīgi atskaņos 20. un 21. gs mūzikas tranformētājus. Atskaņoto komponistu vidū būs amerikānis Stīvs Reihs, holandietis Luiss Andrīsens, francūži Pjērs Jodlovskis un Fransuā Sarāns, kā arī Radiohead ģeniālie mūziķi — Toms Jorks un Džonijs Grīnvuds.
  • Liepājas Mākslas forums allaž vēlas publiku iepazīstināt ar kādu no pasaules mūsdienu mūzikas dižgariem, tādēļ šogad programmā iekļauts vācu komponists, viens no spilgtākajiem pēckara avangarda pārstāvjiem Karlheincs Štokhauzens. Audiovizuālais koncerts “Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu” būs veltījums diviem komponista izcilākajiem darbiem ”Signale zum Invasion” un “Octophonie”, ko izpildīs amerikāņu trombonists Tomas Mūrs, bet galaktisko visumu veidos Klāss Verpūsts.
  • Bērni šogad tiks priecēti ar teātra izrādi, kur par pamatu ņemta igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatiņa “Kaka un pavasaris”. Grāmatas autors jau pazīstams no bērnu iemīļotā stāsta “Lote no izgudrotāja ciema”.
  • Vēl viens festivālam īpaši radīts jaundarbs būs horeogrāfju Kristīnes Brīniņas un Alises Putniņas veidotā interaktīvā izrāde-pastaiga “Upe”, kas, iedvesmojoties no liepājnieku dzīvesstāstiem un pilsētas ainavām, reflektē par tēmu vientulība un tās neiespējamība, jo ikviens esam nepārtrauktā attiecībā pret apkārt esošo, visi esam viens.
  • Kultūras namā “Wiktorija” notiks īpašs kino vakars, kur būs iespēja iepazīties ar Palestīnas neatkarīgā kino filmām. Četras dokumentālās filmas ieskicēs politiski, ekonomiski un sociāli visnotaļ sarežģīto palestīniešu dzīves ainu.

Vairāk par festivālu un tā notikumiem uzzini jaunajā mājas lapā lmf.lielaisdzintars.lv