Dzintara minūte

AUDIO: Mākslas forums iepazīstinās ar Palestīnas neatkarīgo kino

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Sestdien, 26. septembrī divos seansos plkst. 20.00 un 22.00 “Liepājas Mākslas forums” sadarbībā ar Palestīnā bāzēto “Haifas Neatkarīgo filmu festivālu” aicina apmeklētājus atklāt Palestīnas kino mākslas ainu.

Šajā īpašajā kino vakarā, kas notiks daudzu liepājnieku iecienītajā tikšanās vietā, kultūras namā “Wiktorija”, būs iespēja redzēt četras žanriski dažādas Palestīnas neatkarīgā kino režisoru radītas filmas un īsfilmas, kas skatītājus iepazīstinās ar dažādiem skatpunktiem uz Palestīnas mākslas ainu, politiskajiem procesiem un vēsturiskajiem kontekstiem.

Pirmajā seansā pulksten 8 vakarā būs skatāma īsfilma “Zemene” — stāsts par strādnieka sapni redzēt jūru aiz Izraēlas robežām. Seansa turpinājumā — Boiler Room dokumentālā filma “Palestīna pagrīdē”. Filma stāsta par slepeniem kolektīviem, kuri ar mūzikas palīdzību būvē tiltus pār politiskajiem ierobežojumiem, lai atrastu kopēju skaņu un kopēju identitāti.

Otrajā seansā pulksten 10 vakarā būs skatāma filma “Paldies Dievam, piektdiena ir klāt!”, kas dokumentē līdzāspastāvēšanu starp blakus esošiem Palestīnas un Izraēlas ciemiem, bet kā noslēdzošā tiks demonstrēta dokumentālā filma “18 meklētās”, kas animācijas valodā vēstīs neparastu stāstu par Izraēlas armijas cīņu ar 18 palestīniešu govīm.

Pirms abiem seansiem ar Palestīnas ģeopolitisko situāciju iepazīstinās politikas zinātņu doktorants Jalmars Hofre-Eihhorns. Jalmars ir vācu un bolīviešu izcelsmes teātra radītājs un akadēmiskais aktīvists. Viņš strādājis dažādos postkonfliktu kontekstos Āfrikā, Āzijā un Eiropā, kā arī vairākkārt sadarbojies ar palestīniešu un izraēļu miera aktīvistiem. Tāpat pirms seansiem klausītājus attālināti uzrunās “Haifas Neatkarīgā filmu festivāla” direktors un filmu režisors Rodžeha Halifa.

Filmām būs pieejami tulkojumi latviešu valodā. Kinofilmas piemērotas personām sākot no 16 gadu vecuma.

Vairāk par festivālu un tā notikumiem uzzini jaunajā mājas lapā lmf.lielaisdzintars.lv