Dzintara minūte

AUDIO: Liepājas Mākslas forums aicina apmeklētājus piedalīties paneļdiskusijā

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Kā vēsta Oksfordas vārdnīca, viena no vārda forums nozīmēm ir notikums, kurā cilvēki var apmainīties viedokļiem un domām. Arī “Liepājas Mākslas forums” ik gadu apmeklētājus aicina aizdomāties par mūsdienu sabiedrībai nozīmīgām tēmām gan mākslas notikumu, gan sarunu un diskusiju formā.

Šogad mākslas foruma programmu papildinās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā paneļdiskusija “Nākotnes projekcijas starp zinātnisko fantastiku un viltus ziņām”, kas notiks sestdien, 26. septembrī pulksten 13.

Nevaram noliegt, ka mūsdienu realitāte brīžiem līdzinās zinātniskajai fantastikai un sekojot līdzi informācijai medijos, bieži vien ir grūti noticēt, ka tas, ko redzam, dzirdam un lasām, patiešām notiek. Savukārt zinātniskā fantastika apzināti rada fikcionālus tēlus un tādējādi ir spējusi pat paredzēt nākotnes utopijas un distopijas.

Starp virkni patiesu, bet fantastikas stāstiem līdzīgu ziņu mediju telpā parādās arī daudz cita veida informācijas. Cik patiesas ir ziņas, avoti un fakti, kas ikdienā piepilda mūsu informācijas telpu? Cik bieži mēs mediju telpā pamanām manipulācijas un spējam atklāt to cēloni? Viltus ziņas atšķirībā no zinātniskās fantastikas pastāv uz savu patiesumu, tādējādi veidojot gan dažādas pagātnes interpretācijas, gan nākotnes projekcijas, kas neizbēgami ietekmē mūsu pasaules uztveri.

“Liepājas Mākslas foruma” piedāvātajā paneļdiskusijā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem — kā iztēloties nākotni, kurā kritisks izvērtējums pārvar viltus ziņu eksistenci un kāda loma šajā procesā varētu būt laikmetīgajai mākslai?

Diskusiju moderēs Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore, mākslas kuratore, vēsturniece un kritiķe Solvita Krese. Diskusijā piedalās mākslas kuratore Inga Lāce, literatūrkritiķe un mediju teorētiķe Ilva Skulte, kā arī citi dalībnieki. Diskusija notiks koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva galerijā sestdien, 26. septembrī pulksten 13.

Pasākums ir bez ieejas maksas, iepriekš rezervējot dalību jaunajā mājas lapā: lmf.lielaisdzintars.lv