Dzintara minūte

Bērniem un jauniešiem Mākslas forumā piedāvās radošo medijpratības darbnīcu

Rubrika “Dzintara minūte” top sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”

Svētdien, 27. septembrī, “Liepājas Mākslas foruma” noslēdzošajā dienā notiks bērnu un jauniešu radošā darbnīca, kurā mākslinieks un tēlnieks Ivars Drulle caur radošām aktivitātēm mudinās jauniešus aizdomāties par tādām tēmām kā viltus ziņas un attēla manipulācija. Radošais process tiks balstīts uz fragmentiem no grāmatām, avīzēm, izgriezumiem – tā būs iespēja praksē izmēģināt attēla un informācijas manipulācijas metodes.

Radošo darbnīcu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, un tā turpinās mākslas izstādē “Nenorunātās tikšanās” un pieaugušo auditorijai paredzētajā diskusijā aizsāktās tēmas.

“Kā kļūt par īstu skaistuli uz žurnāla vāka? Kā tiek “trollēti” politiķi? Kā atšķirt viltus ziņas no patiesām? Griezīsim, līmēsim un diskutēsim kopā!” aicina darbnīcas veidotāji “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs”.

Medijpratības darbnīcu vadīs tēlnieks un mākslinieks Ivars Drulle, kurš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, bet maģistra grādu vizuālajās mākslās ieguvis Montānas universitātē ASV. Mākslinieks četras reizes nominēts Purvīša balvai. Izstādījies Latvijā, Lietuvā, ASV, Vācijā, Beļģijā, Zviedrijā, Krievijā un citās valstīs.

Radošajam procesam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Darbnīcas mērķauditorija: bērni un jaunieši, ģimenes ar bērniem.

Darbnīca notiks koncertzāles “Lielais dzintars” 1. stāva mākslas telpā Civita Nova svētdien, 27. septembrī pulksten 12.

Pasākums ir bez ieejas maksas, iepriekš rezervējot dalību jaunajā mājas lapā: lmf.lielaisdzintars.lv. Dalībnieku skaits ir ierobežots.