ekonomika

Lai nesanāk, kā parasti… jeb Reģionālie mediji nevar pastāvēt bez sabiedrības atbalsta

“Rietumu radio” valdes locekļa Dzintara Hmieļevska vēstījums klausītājiem.

Liepāja ir unikāla pilsēta – mums ir senākais simfoniskais orķestris Baltijas valstīs, senākais profesionālais teātris Latvijā, pirmo elektriskā tramvaja līniju Latvijā atklāja 1899. gada 18. septembrī… kā jums šķiet, kur? Liepājā.

Liepāja ir īpaša arī ar to, ka tai ir arī savi neatkarīgie mediji – gan drukātie, gan interneta portāli, gan televīzijas, gan arī radio. Varam lepoties. It kā.

Pavasarī beidza iznākt “Лиепайская Hеделя”, kas bija reizi nedēļā iznākoša krieviskā versija “Kurzemes Vārdam”. Rudenī, nupat, savu dzīvi beidzis arī “Kursas Laiks”…

Palicis, tātad, ir “Kurzemes Vārds” ar portālu liepajniekiem.lv un TV “Kurzeme”, palicis ir portāls “irLiepāja.lv”, vismaz pagaidām vēl pastāv ar “Kursas Laiku” saistītais portāls “Rekurzeme.lv” un arī “Rietumu radio”, kas ir vienīgais radio liepājai un liepājniekiem.

(turpināt lasīt aiz video)

Šoreiz vairāk par radio.

“Rietumu radio”, kas:
– stāsta par aktualitātēm Liepājā, Latvijā un pasaulē;
– uzņem savā studijā visdažādāko jomu pārstāvjus, kuri Liepājā dara interesantas lietas, un palīdzam viņu vēstij sasniegt plašāku auditoriju;
– paši un sadarbībā ar citiem labiem cilvēkiem veidojam raidījumus par sportu, kultūru… nedrīkst nepieminēt Valdi Skujiņu un “Dzintarā kaltās katedrāles bruņiniekus”, Armandu Sausiņu un “DJ vakariņas”, Ilzi Jēči un “Labsajūtas sarunas”. Tāpat raidījumu sarakstā ir “Kultūrtops”, “Pasaules klasika”, sporta raidījums “Centra auts”, “Kas jauns basīti?”, otrdienu džeza vakari, Normālākās mūzikas TOP10, pandēmijas iespaidā sadarbībā ar Liepājas teātri sākām veidot savu radioteātri, kas skan piektdienu vakaros, šovasar veidojām arī raidījumu sēriju “Mēs rakstām Liepāju”.
– un kur nu bez “Rietumu radio” stabilajām vērtībām, ētera cilvēkiem – Uldi Kleinu, Robertu Džeriņu un Valteru Krugļikovu, arī Andri Sudmali (kurš ir minētā “Centra auta” galvenais veidotājs)

Esmu pateicīgs:
– katram, kurš klausās “Rietumu radio” (atbilstoši “Kantar TNS” datiem, mūsu nedēļas auditorija 2019. gadā bijusi 10 tūkstoši Liepājas iedzīvotāju jeb teju katrs piektais, vecumā no 16 līdz 74 gadiem)

Esmu pateicīgs:
– katram, kurš izmantojis iespēju nākt pie mums uz studiju;
– katram, kurš ar mūsu raidījumu ierakstiem dalās sociālajos tīklos;
– katram, kurš pateicis mums paldies par to, ko darām;
– katram, kurš sniedzis arī morālu atbalstu un iedvesmu turpināt iesākot;

Tas viss mums ir vajadzīgs, un bez tā visa nevar.

Esmu pateicīgs:
– katram, reklāmdevējam un sadarbības partnerim, kurš izmantojis “Rietumu radio” sava uzņēmuma vai kultūras un sporta pasākumu reklamēšanai.

Šoreiz nebūšu pieticīgs, un atzīšu, ka, kopš 2018. gada decembrī nonācu radio vadībā, ieguldīts milzīgs daudzums enerģijas, lai izveidotu “Rietumu radio” tādu, kāds tas ir.

Un tomēr, šobrīd ir pienācis laiks arī atzīt, ka “Rietumu radio” visu šo laiku ir turējies uz visu iepriekš nosaukto cilvēku entuziasma, arī mana, un šādi turpināt vairs nav iespējams.

Atšķirībā no avīzēm, žurnāliem, arī televīzijām un interneta portāliem, radio ir medijs, par kura klausīšanos maksu iekasēt nav iespējams, un tas arī netiek darīts. Vienlaikus, radio apraides tehniskās izmaksas ir nemainīgi augstas, tāpat kvalitatīva satura veidošanā cilvēkiem jāiegulda nopietns darbs un arī zināšanas.

Maizei, sviestam, desām, āboliem, tomātiem, makaroniem, degvielai un citām lietām ir sava noteikta cena, un nevienam pat neienāk prātā, ka veikalos pie visa nepieciešamā varētu tikt bez maksas. Jo, kā, cilvēki taču šo lietu radīšanā ir ieguldījuši reālu darbu un maksājuši par izejvielām!

Ar radio ir citādāk – arī mēs ieguldām reālu darbu, saņemam regulārus rēķinus no apraides nodrošināšanai nepieciešamo pakalpojumu sniedzējiem, bet… mēs savu darbu klausītājiem atdodam par brīvu.

Šodien man jāsaka, ka nevaru jums, dārgie klausītāji un skatītāji, apsolīt, ka varēsim turpināt visus iesāktos projektus arī nākamajā gadā. Vai kaut pēc mēneša.

Tādam medijam, kāds patlaban ir “Rietumu radio”, nav finansiāla pamatojuma.

Arī no valsts pēdējo divu gadu laikā esam saņēmuši atbalstu precīzi 0 eiro apjomā. Tostarp arī šī gada Covid izraisītās ekonomiskās krīzes laikā. Kāpēc? Nekvalificējāmies noteiktajiem kritērijiem. Atsevišķs stāsts.

Tādam medijam, kāds patlaban ir “Rietumu radio” un par kādu tas varētu kļūt, īstenojot kaut trešo daļu no uzkrātajām idejām satura tālākai uzlabošanai, ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts.

Ja katrs mūsu klausītājs katru mēnesi ziedotu 2,5 eiro, kas atbilst viena glancētā žurnāla abonēšanas cenai vai tasei kafijas kādā no pilsētas kafejnīcām, tad gan es varētu apsolīt, ka “Rietumu radio” būs, un “Rietumu radio” varēs turpināt piedāvāt saviem klausītājiem vērtīgu saturu, turklāt darīt to vēl labāk nekā līdz šim.

Mēs to varam. Jautājums – vai jūs varat mums palīdzēt varēt?

Aicinu katru no jums iesaistīties “Rietumu radio” satura veidošanā. Esam arī izveidojuši jaunu un speciāli šim nolūkam paredzētu rīku, ko varat atrast mājaslapā – rietumuradio.lv/paldies

Post scriptum. Aicināšu jūs atbalstīt ne tikai “Rietumu radio”, bet arī pārējos Liepājas medijus. Kritizējiet, taču palīdziet medijiem kļūt stiprākiem. Lai nesanāk, kā parasti, ka visvairāk novērtējam to, kā mums vairs nav.