kultūra un izklaide

Andrejs Osokins: Šogad katrs koncerts ir kā svētki

Vai Tu jau abonēji “Rietumu radio”?

Šogad katrs koncerts ir kā svētki, intervijā “Rietumu radio” sacīja pianists Andrejs Osokins.

“Daudzi orķestri visā pasaulē, ka sezona līdz pat nākamā gada vasarai būs tukša, un notiks tikai kameransambļu koncerti,” sacīja Osokins. “Katrs koncerts šajā gadā ir svētki, tāpēc es ļoti gatavojos un gaidu piektdienu un sestdienu. Domāju, ka klausītāji arī gaida, jo viņi ir izpirkuši koncertu šeit, “Lielajā dzintarā”, bet Jelgavā palikušas tikai dažas vietas balkonā.”

Viņaprāt, tas nozīmē, ka cilvēkiem bez mūzikas dzīvot ļoti grūti.

“Cik var sēdēt vienā istabā un tikai ēst un gulēt. Tā tomēr nav pareiza dzīve,” sacīja pianists, vienlaikus uzsverot, ka, spēlējot un apmeklējot koncertus, jāievēro visi drošības noteikumi, “jo tiešām ir svarīgi, lai visiem ir veselība un lai visiem ir prieks par dzīvi”.

Piektdien, 16. oktobrī, Jelgavas Kultūras namā un sestdien, 17. oktobrī, koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā, Osokins uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, atskaņojot Sergeja Rahmaņinova 3. klavierkoncertu.

“Man Rahmaņinova 3. klavierkoncerts repertuārā ir jau ļoti sen, bet tas ir tāds milzīgi sarežģīts un muzikāli skaists gabals, kuru var spēlēt mūžīgi un vienmēr atrast kādas skaistas idejas, skaistas, paslēptas melodijas,” sacīja Osokins. “Pie šī darba atgriezties vienmēr ir interesanti.”