kultūra un izklaide

“Lielais dzintars” plāno kļūt par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

Vai Tu jau abonēji “Rietumu radio”?

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” jau nākamajā gadā plāno kļūt par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā, intervijā “Rietumu radio” sacīja SIA “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

“Ja mēs paskatītos uz Eiropas koncertzālēm, tad mēs vairs neesam tikai fiziskā, reģionālā telpā, bet šobrīd ir arī digitālā telpa, un tas pieprasa savas zināšanas un savas inovācijas koncertzālē,” sacīja Tomsons.

Kā skaidroja Tomsons, digitālā koncertzāle nozīmē to, ka koncertus varēs skatīties gan klātienē, gan arī attālināti.

“Šis laiks parādīja, ka mēs esam tam gatavi,” sacīja Tomsons, piebilstot, ka arī nākotnē būs cilvēki, kuri kādu iemeslu dēļ nevar būt koncertos klātienē, taču vēlas sekot līdzi koncertdzīvei. “Mēs, protams, gribam saglabāt klātienes efektu.”

Tomsons koncertu skatīšanos attālināti salīdzināja ar elektroniskajām grāmatām, kuru parādīšanās tirgū nav iznīcinājusi drukātās grāmatas.

Pērn koncertzāle “Lielais dzintars” aprīkota ar labu skaņu ierakstu tehniku, un jau patlaban Liepājas Simfoniskais orķestris un citi mūziķi Liepājā var veikt kvalitatīvus skaņu ierakstus, sacīja Tomsons, piebilstot, ka kvalitatīva digitālā satura nodrošināšanai nepieciešams vēl papildus tehnikas iepirkums.

“Domāju, ka mēs jau nākamajā gadā spēsim piedāvāt arī digitālo saturu,” sacīja Tomsons.

Nedēļas nogalē, 30. un 31. oktobrī, koncertzāle “Lielais dzintars” svinēs piecu gadu jubileju.