ekonomika

Sesks: Valdības krīzes menedžments ir nekur nederīgs

Lēmumi, kas ir pieņemti pandēmijas ierobežošanai ir “diezgan loģiski”, tomēr veids, kādā Latvijas valdība vada šo krīzes situāciju – krīzes menedžments ir diemžēl “nekur nederīgs”.

Šādu viedokli intervijā “Rietumu radio” pauda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).

“Es saprotu valdības histēriju, kad ir skaidrs, ka slimnīcas ir pārslogotas, mediķu trūkst, saslimstība palielinās,” sacīja Sesks. “Jā, ir jāmeklē risinājumi, bet tie risinājumi bija jāatrod jau agrā rudenī.”

Kā piemēru Sesks robežu kontroli, kas sākusies tikai pēdējās nedēļās.

“Kāpēc nevarēja jau pirms mēneša, pusotra šīs robežas kontrolēt, vai iebraucēji aizpilda “Covid pases”? Mēs Liepājā šeit redzam, ka pārvietojas daudzas automašīnas ar Lietuvas numuriem, un neviens nezina, vai viņi ir veseli, reģistrējušies, vai ievēro to, ka iebraucot valstī noteikts laiks jāpavada karantīnā – neviens to nav pārbaudījis,” sacīja Sesks.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības ierobežošanai valdība šodien lems par stingrāku ierobežojumu ieviešanu no 21.decembra.

Trešdien Latvijā atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits – 1023 sasirgušie, bet 25 Covid-19 pacienti miruši, kas ir atkārtots augstākais rādītājs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Iepriekš SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atzina, ka pašreizējie Covid-19 epidemioloģiskie rādītāji Latvijā liek prognozēt, ka līdz gada beigām slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pārsniegs 1000.

Tikmēr Lietuvā trešdien inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 3159 cilvēkiem un reģistrēti 30 jauni nāves gadījumi ar tā izraisīto slimību Covid-19.

Lai iegrožotu satraucošo jaunā koronavīrusa izplatību, Lietuvā no trešdiens stājās spēkā jauni, daudz stingrāki karantīnas noteikumi – tiek slēgta lielākā daļa veikalu un visu svētku laiku cilvēkiem būs atļauts atstāt savas pašvaldības teritoriju tikai nopietnu iemeslu dēļ.